wtorek, 21 maja, 2024

Paznokcie żelowe stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Dlaczego? Otóż ich przygotowanie nie trwa długo, natomiast efekt ładnych, zadbanych paznokci możemy podziwiać nawet i przez kilka tygodni. Co jednak trzeba wiedzieć o paznokciach żelowych?

Samodzielnie albo u kosmetyczki

Przede wszystkim paznokcie żelowe można wykonać samodzielnie albo u kosmetyczki. Oczywiście, jeśli chcemy same wykonać ten zabieg to musimy pamiętać o zakupie potrzebnych akcesoriów jak lampa uv oraz odpowiednie żele do paznokci.

Który sposób jest bardziej sensowny? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Koszt paznokci żelowych wykonanych u kosmetyczki kształtuje się w zakresie kilkudziesięciu złotych, przy czym wszystko oczywiście zależy od tego, czy mają to być tylko paznokcie hybrydowe, czy też chcemy przedłużyć płytkę paznokcia np. przy pomocy tipsów.

Żel do paznokci

Powyżej wspomniane zostało, że do wykonania takiego zabiegu potrzeba żelu do paznokci. W takim razie rodzi się pytanie – tu nie ma już klasycznego lakieru? No właśnie nie do końca. Generalnie stosuje się trzy żele do paznokci. Na początek daje się żel podkładowy, który ma średnią gęstość i zabezpiecza całość przed odrywaniem się od płytki paznokcia. Później mamy budujący żel kolorowy, który modeluje i barwi nam paznokieć, a na koniec nakładamy żel do paznokci wykończeniowy.

W przypadku wykonywania zabiegu samodzielnie warto rozważyć, szczególnie na początek, zakup żelu jednofazowego. Ten żel do paznokci łączy w sobie wszystkie wspomniane wyżej trzy żele. Jest on znacznie łatwiejszy i szybszy w aplikacji, niemniej jednak nieco mniej trwały.

Przygotowanie paznokci do zabiegu

Warto jednak podkreślić, że nie wystarczy położyć po prostu trzech warstw żelu na paznokieć. Przede wszystkim płytkę paznokcia trzeba najpierw dobrze przygotować. A zatem usuwamy skórki, przycinamy i piłujemy paznokcie. Jeśli chcemy, dobieramy odpowiedni szablon albo tipsy. Ponadto na początek stosujemy jeszcze żel do paznokci zwany primerem, który odtłuszcza płytkę paznokcia i oczyszcza ją.

Ponadto po aplikacji każdej warstwy, należy koniecznie zastosować odpowiednią długość lampy UV. Z tego wynika, że zabieg nakładaniu żelu na paznokcie, choć nie zajmuje wiele czasu, to jednak nie może być wykonywany na szybko!

Szablony do przedłużania paznokci kupić można na Chiodo.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/