piątek, 19 kwietnia, 2024

Kuchnie na zamówienie Toruń to oferta stworzona z myślą zarówno o poszukiwaczach wyjątkowych rozwiązań, jak i tych, którzy chcą dobrze wykorzystać niewielki metraż kuchni czy aneksu kuchennego. Dziś piszemy o tym, jak stylowe i funkcjonalne zarazem potrafią być dobrze zaprojektowane kuchnie na zamówienie. Dowiedz się więcej i znajdź inspiracje dla siebie.

Dlaczego warto wybrać kuchnie na zamówienie?

Zacznijmy krótko od tego, dlaczego warto wybrać kuchnie na zamówienie. Choć gotowe meble zazwyczaj są przecież tańsze i dostępne od ręki, to kuchnie na zamówienie stale cieszą się dużą popularnością przez związane z nimi korzyści:

  • doskonałe możliwości dostosowania do potrzeb danego pomieszczenia,
  • oraz pełne wykorzystanie jego metrażu,
  • stworzenie dopasowanych do potrzeb domowników funkcjonalności,
  • kreatywne łączenie wzorów i materiałów wedle własnych i projektanta pomysłów.

Funkcjonalne kuchnie na zamówienie Toruń

Funkcjonalność kuchni opiera się na takim zaprojektowaniu, by przygotowywanie w niej posiłków było maksymalnie komfortowe. Istnieją uniwersalne zasady projektowania mebli kuchennych, z którymi warto się zapoznać.

  • Część z nich dotyczy trójkąta roboczego. To zasada, wedle której ułożenie podstawowego wyposażenia kuchennego – lodówki, zlewozmywaka i piekarnika – ma tworzyć trójkąt. Każde z urządzeń jest jego wierzchołkiem.
  • Kolejne zasady to tzw. reguła 5 stref. W kuchni wyróżniamy: strefę zapasów, strefę wyposażenia, strefę zmywania, strefę przygotowywania posiłków oraz strefę gotowania lub pieczenia. Powinny one znajdować się obok siebie zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Czasem zasady te niełatwo jest wcielić w życie, szczególnie w niewielkiej kuchni, a jednak praktyka pokazuje, że kuchnie na zamówienie Toruń są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej niewymiarowych kuchni i stworzyć projekt świetnie wpisujący się w nietypowe preferencje klientów. Połączenie przedstawionej wyżej teorii z wieloletnią praktyką projektowania mebli kuchennych skutkuje łatwością w dopasowaniu odpowiednich rozwiązań.

Dużo zależy od stylu gotowania klientów i ich potrzeb. Nie zawsze to, co uznawane powszechnie za funkcjonalne, będzie takim dla każdego. Inne potrzeby będzie miała rodzina z dziećmi, a inne grupa studentów. Dla osób zapracowanych i chętnie korzystających z cateringu kuchnia o rozbudowanej strefie przygotowywania posiłków czy przechowywania zapasów będzie niefunkcjonalna.

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni

Liczy się dialog między projektantem a klientem. Część z nich przychodzi do producentów mebli kuchennych już z gotowymi inspiracjami dotyczącymi tego, w jakim stylu będzie urządzona kuchnia. Inni otwarci są na propozycje. Kuchnie na wymiar to nie tylko praktyczne rozwiązania, ale i estetyka. Poszukując interesujących dla siebie opcji, warto przyjrzeć się najnowszym trendom.

1.     Marmur

Wśród nich do najciekawszych i zarazem najsilniejszych, bo nieprzemijających od kilku sezonów, należy marmur. Kuchenne blaty z marmuru są wytrzymałe na zniszczenia, a przy tym bardzo stylowe. Świetnie łączyły się będą ze stylem glamour, minimalistycznym czy nowoczesnym. Jasne odcienie marmuru połączyć można na frontach szafek zarówno z jasnym i białym drewnem, jak i białym laminatem na wysoki połysk.

2.     Naturalne style: rustykalny, boho, skandynawski

Drewniane meble kuchenne, lite drewno, wiklina, rattan, lniane tekstylia – wszystko to trendy kuchenne, które odzwierciedlać mają styl rustykalny, skandynawski czy boho. W zależności od konkretnego stylu kuchnie te różnić się będą od siebie. Rustykalny będzie bardziej wiejski, boho miejscami kolorowy, a skandynawski silnie związany z minimalizmem. W meblach kuchennych podstawą w każdym z nich będzie jednak zastosowanie naturalnych materiałów.

3.     Kolory inne niż biel i czerń

Wśród kuchennych trendów widoczne są ciekawe kolory – stonowane brązy, butelkowe zielenie, zgaszone czerwienie. Widać je nie tylko na ścianach, ale przede wszystkim na kuchennych meblach. W projektowaniu własnej kuchni warto pokusić się o mocny akcent kolorystyczny na frontach czy blacie. Istotne pozostaje zachowanie umiaru i takie połączenie ze sobą poszczególnych kolorów, by uzyskać interesujący, lecz nieprzytłaczający efekt.

Tags: ,

Related Article

lpo.pl zobacz iemakessupper.com