wtorek, 21 maja, 2024

Jeśli można przedstawić najbardziej idealny materiał z nieidealny, Gazobeton byłby w takim razie w ścisłej czołówce. Jest bardzo popularnym materiałem ze względu na swoje liczne zalety, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają nam budowę naszego domu. W tym artykule dokonamy analizy gazobetonu ze względu na jego budowę, a tematy, które będą poruszane to między innymi gazobeton ceny, zaprawa ytong cena oraz zalety jakie prezentuje klej do silikatów.

ŚWIETNA IZOLACJA CIEPLNA

Beton komórkowy, na tle wszelkich innych materiałów budowlanych, wyróżnia się bardzo wysokimi parametrami odpowiedzialnymi za izolacyjność termiczną, która wynika bardzo ściśle z zalet pochodzących już od samej struktury mającej swoje źródło oraz początek w samym procesie produkcji, który odbywa się w skutek pęcherzyków wodoru podczas etapu spulchnienia.

Gazobeton jest ściśle powiązany z przewodnością ciepła, która jest uzależniona do gęstości użytego materiału. Im niższa gęstość tym lepsza izolacyjność termiczna.Jeżeli wykorzysta się beton komórkowy klasy gęstości 300-350 kg/m3, to można budować ciepłe ściany jednowarstwowe o grubości 36-48 cm, które spełniają zaostrzone wymagania względem współczynnika przenikania ciepła.

Budynki, które zostały zbudowane z gazobetonu z pewnością są bardzo komfortowe w okresie zimowym, ale także podczas okresu letniego, ich struktura zapobiega przegrzaniu się wszelkiego rodzaju pomieszczeń.

GAZOBETON CENY – ZAPRAWA YTONG CENA

Jeśli chodzi o cenę gazobetonów, którą porównamy z innymi materiałami dostępnymi na naszym rynku, można stwierdzić, że jest całkiem przystępna. Nie za niska, nie za wysoka, lecz drobna dopłata na tle wielu zalet tego budulca, nie powinna nas zbyt bardzo martwić.

SZYBKA BUDOWA

Bloczki betonu komórkowego, potocznie zwane gazobetonem, mają całkiem spore wymiary, co w finalnym efekcie prowadzi do tego, że potrzeba ich mniej. Tym samym spada ilość koniecznej do użycia zaprawy murarskiej(np. klej do silikatów) milość zaprawy murarskiej w porównaniu ze ścianami stawianym z bloczków ceramicznych bądź cegieł.Chcąc to uwypuklić to metr kwadratowy ściany jednowarstwowej wymaga jedynie siedem bloczków gazobetonu i aż szesnaście pustaków ceramicznych, a więc różnica całkiem spora.Ma to również oczywiście przełożenie na cenę, pustaki ceramiczne są tańsze, lecz jeśli zobaczyć ile potrzeba ich do zbudowania ściany może okazać się, że cena się mocno wyrówna na stronę gazobetonu.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ zobacz wiecje