wtorek, 21 maja, 2024

Rodzice, którzy oczekują przyjścia na świat dziecka nie ukrywają, że wcale nie towarzyszy im wyłącznie ekscytacja. Niejednokrotnie okres ciąży jest także czasem obaw. Czy rozwija się ona prawidłowo? Czy płód i jego mama są bezpieczni? Czy robi się naprawdę wszystko, aby byli zdrowi, czy też może da się zrobić coś jeszcze? Na każde z tych pytań może odpowiedzieć badanie USG 3D.

Co do zasady, jego wykonanie nie różni się wcale od klasycznego USG dwuwymiarowego. Ciężarna zgłasza się więc do wskazanego jej wcześniej gabinetu, a lekarz najpierw nakłada jej na brzuch specjalny żel, a następnie przykłada do niego głowicę ultrasonografu. Uruchomiony aparat zaczyna wysyłać ultradźwięki, a osoby uczestniczące w badaniu mogą obserwować płód na monitorze. W czasie badania jest on jednak widoczny już nie w dwóch, ale w trzech wymiarach, choć nadal jest to obraz nieruchomej bryły. Lekarz może obejrzeć go już nie tylko z zewnątrz, ale i od środka oceniając choćby stan rozwoju organów wewnętrznych, odnajdując ich ewentualne wady i mówiąc o środkach zaradczych.

Gdzie wykonać USG 3D?

Centrum Zdrowia Medfemina zaprasza na badanie USG. Sprawdź ofertę – USG 3D Wrocław.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ zobacz https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/