piątek, 19 kwietnia, 2024

Nadmierne owłosienie, szczególnie u osób z ciemnymi włosami, to rzecz denerwująca. Nie wygląda ono zbyt efektownie, a niestety tani i prosty sposób jakim jest golenie maszynką, jest też niezbyt komfortowy na dłuższą metę. Najlepszym wyborem będzie depilacja laserowa w Warszawie, gwarantująca efekty na długi czas.

Kogo depilujemy?

Z depilacji laserowej w Warszawie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest to zabieg, który najlepiej sprawdza się u osób z ciemną karnacją i ciemnym owłosieniem. Wynika to stąd, że światło lasera musi zostać pochłonięte przez melaninę w mieszku włosowym, aby mogło zaprowadzić pożądany efekt zamknięcia cyklu wzrostu włosa.

Kobiety dużo częściej niż mężczyźni depilują się, ale okazuje się, że panowie także mają problemy na przykład z bujnym, czarnym owłosieniem na nogach, klatce piersiowej lub na plecach, i wcale nie czują się dumni z tego powodu. U kobiet jednak depilacja całego ciała jest bardziej powszechna, gdyż traktuje się ją jako element codziennej higieny.

Co depilujemy?

Głównym obszarem depilacji laserowej są pachy i nogi. Pachy – ze względów higienicznych i estetycznych muszą zawsze być gładkie. Nogi w cienkich rajstopach najlepiej prezentują się, gdy są gładko ogolone, dlatego absolutną koniecznością jest golenie u kobiet przynajmniej w tych dwóch miejscach. Codzienne powtarzanie czynności golenia jest jednak uciążliwe, dlatego najlepiej zadbać o to, aby usunąć owłosienie z pach i nóg na zawsze.

Depiluje się również wąsik kobiecy, który jest bardzo nieefektowny u osób z ciemniejszym owłosienie – tu jego golenie nie wchodzi w grę, ponieważ wyglądałby wtedy jeszcze gorzej. Panie decydują się często na depilację okolic bikini – zarówno płytkiego jak i głębokiego bikini, co zwiększa komfort i higienę, a także lepiej wygląda w skąpym stroju kąpielowym. Panowie przeważnie decydują się na depilację klatki piersiowej i pleców.

Dlaczego depilacja laserowa?

Depilacja laserowa w Warszawie gwarantuje dobre efekty już po pierwszym zabiegu. Dla pozbycia się włosów na trwale, czyli nawet na kilka lat, potrzeba przeprowadzenia około 6 zabiegów. Depilacja laserowa ma tę przewagę nad goleniem maszynką, że włosy odrastają dopiero po kilku tygodniach – są w dodatku dużo słabsze, jaśniejsze i rzadsze, czyli mniej widoczne. Przez wiele tygodni zaś nie trzeba się przejmować odrastającymi i kłującymi włoskami.

Depilacja laserowa jest bezbolesna i trwa stosunkowo krótko, dlatego też jest jednym z najchętniej wybieranych sposobów usuwania owłosienia.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ zobacz