piątek, 14 czerwca, 2024

Domowe salony i pokoje dzienne powinny być miejscem, gdzie można się zrelaksować przy książce, ulubionym filmie czy odpocząć w towarzystwie bliskich. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie jest trudne – dzięki licznym propozycjom projektantów mebli i dodatków, możliwe jest wykreowanie niebanalnej przestrzeni, w której będzie się chciało przebywać. Od czego zacząć?

Wygodna sofa i fotele

Punktem centralnym w każdym salonie czy w pokoju dziennym jest wygodna sofa i dopasowany do niej fotel. Wybór sofy nie powinien być przypadkowy – mebel taki powinien pasować do aranżacji wnętrza, jak również zapewniać komfort, odznaczać się trwałą konstrukcją. Współcześnie zdecydowana większość sof oparta jest na płytach meblowych – płyty nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie. Uwagę zwraca przede wszystkim tapicerka mebla – tkaniny wykorzystywane do tapicerowania to przede wszystkim bawełna, ale też miękki i mieniący się w świetle welur. Eleganckie sofy do nowoczesnych wnętrz mogą być tapicerowane naturalnymi skórami. Szukając mebli funkcjonalnych, warto postawić na sofy z funkcją spania. Wieczorami taka sofa stanie się wygodnym łóżkiem.

Meble, które zmienią odbiór wnętrza

Jakie meble wybrać do salonu? Pomysł na ścianę w salonie podsuwają architekci i projektanci. Nowoczesne meblościanki to rozwiązania chętnie wykorzystywane zarówno w małych, jak i większych wnętrzach. Meble takie to kolekcje składające się z kilku elementów: szafki pod RTV, regału, półek, witryn. Elementy te umieszcza się obok siebie, jednocześnie zabudowując ścianę. Nowoczesne meblościanki dostępne są w pełnej gamie kolorów i dekorów, wiele z nich posiada przeszklenia, co dodatkowo podnosi ich walory estetyczne. Meblościanki mogą posłużyć do eksponowania telewizora, sprzętu nagłaśniającego, książek. Wewnątrz szafek znajdzie się dość miejsca do przechowywania ubrań.

 

 

 

 

Tags: ,

Related Article

https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/