piątek, 19 kwietnia, 2024

Ostrzenie wierteł wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki kilku prostym wskazówkom i poradom poradzą sobie Państwo nawet z bardzo twardymi wiertłami.

Jak prawidłowo ostrzyć wiertła?

Podczas ostrzenia wierteł nie można nigdy zapominać o kilku kluczowych czynnikach, które w dużej mierze determinują poziom jakości naszej pracy. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby przed ostrzeniem bardzo dokładnie oczyścić wiertła z wszystkich pozostałości materiału. Uważać należy przede wszystkim na wióry i pył, które podczas ostrzenia mogą wywołać nieprzyjemne mikrouszkodzenia.

Przy ostrzeniu na szlifierce pamiętać należy o tym, aby zachować stabilność rąk, dzięki czemu będzie można idealnie wyszlifować wiertła. Szlifierkę powinno trzymać się obiema rękami i co najważniejsze unikać należy szarpania. Jeżeli chodzi o kąt ostrzenia, to należy zmieścić się w przedziale od 118 do 135 stopni. Każde wiertło ma na opakowaniu informacje pod jakim kątem zostało fabrycznie naostrzone, dlatego też warto trzymać się tych parametrów.

Ostrzenie małych wierteł

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście ostrzenie małych wierteł. W tym konkretnym przypadku warto skorzystać z pomocy wysokiej jakości ostrzy na szlifierce, które mają dodatkowo zamontowaną gumową tarczę. Godne polecenia są również specjalistyczne pilniki, dzięki którym będzie można ręcznie naostrzyć małe wiertła.

W przypadku drogich wierteł, najlepiej ostrzenie powierzyć profesjonalnym specjalistom. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które oferuję kompleksowe ostrzenie wierteł od a do z. Dzięki fachowej pomocy można naostrzyć nawet najmniejsze wiertła.

O czym należy pamiętać?

Szybko szlifowane wiertła niestety bardzo mocno się rozgrzewają, dlatego też mogą zmieniać się ich właściwości. Wiertła należy lekko dociskać do tarczy szlifierskiej i od czasu do czasu studzić poprzez zamoczenie w wodzie.

Zaleca się także, aby ostatnie elementy szlifowania zawsze wykonać ręcznie. Tutaj sprawdzą się nie tylko pylniki, ale również specjalne osełka zmoczone w wodzie. Ostrzenie szlifierką może być naprawdę dość uciążliwe, dlatego też warto skorzystać z porządnej podpórki.

Ostrzenie wierteł posiada w swojej ofercie firma Frezwid

Tags: ,

Related Article

No Related Article

anese-dev.com ueformichigan.com icflvacation.com