piątek, 14 czerwca, 2024

Zaaranżowanie balkonu nie jest dzisiaj żadnym wyzwaniem – poza kilkoma meblami warto zadbać również o obecność roślin. Wiele osób decyduje się także na osłonięcie balkonu poprzez zastosowanie wysokiej klasy parasoli tarasowych. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na rodzaj mebli – dzisiaj znajdziemy setki kolekcji w sklepach i w sieci. Które propozycje okażą się strzałem w dziesiątkę?

Materiały są niezwykle ważne!

Najważniejszym zagadnieniem podczas wyboru konkretnych mebli balkonowych są materiały. Powinny być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, deszcz, niskie temperatury. Do niedawna większość foteli balkonowych tworzona była z plastiku lub jego pochodnych przez co tworzywa szybko pękały, koślawiły się. Topowi producenci postawili na najlepsze rozwiązanie: tworzywa takie jak technorattan i aluminium. Obie opcje są cenione przez klientów. W przypadku aluminium może ono stanowić samodzielny materiał (takie meble cenione są np. przez restauratorów) lub też być stelażem mebli aluminiowych. Aluminium malowane jest proszkowo – oznacza to, że nawet duża ilość wilgoci nie sprawi, że na jego powierzchni pojawi się rdza. Druga zaleta aluminium to jego niska waga – meble tworzone z niego są lekkie, przez co ich przenoszenie nie sprawia problemów.

Technorattan ciągle w modzie!

Technorattan znany jest Polakom od dawna – początkowo tworzywo to miało jedynie zastępować naturalne włókna rotangowe. Wysoka odporność na uszkodzenia i elegancja sprawiły jednak, że technorattan na stałe wpisał się w obraz naszych ogrodów i tarasów. Fotel na balkon wykonany z tego tworzywa nie tylko będzie piękną ozdobą, ale i będzie towarzyszył użytkownikom przez długie lata. Technorattan posiada nieporowatą strukturę – oznacza to, że do jego wnętrza nie dostaje się brud czy wilgoć.

Tags: , ,

Related Article

https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/