piątek, 19 kwietnia, 2024

W nowoczesnych strefach wypoczynkowych nie umieszczamy wiele elementów: tylko to, co faktycznie wpływa na nasz komfort i bezpieczeństwo. Poza wygodnymi meblami ogrodowymi coraz chętniej kupujemy parasole ogrodowe. Nowoczesne konstrukcje proponowane nam przez topowych producentów zachwycają nie tylko pięknym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Co powinniśmy wiedzieć przed ich kupnem?

Parasol kiedyś i dzisiaj

Technologia tworzenia parasoli ogrodowych zmieniła się na przestrzeni lat. Dawniej parasole osadzano na plastikowych stelażach, które już po jednym sezonie użytkowania miały skłonności do koślawienia, wyginania, łamania. Dzisiaj technologia jest inna – wykorzystywane materiały są wysoce odporne nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Takie parasole ogrodowe z pewnością będą służyć nam przez wiele lat.

Design inspirowany nowoczesnością

Piękne parasole ogrodowe inspirowane są najnowszymi trendami. Projektanci dbają o to, aby parasole zachwycały bryłą, stonowana kolorystyką, funkcjonalnością. Białe parasole ogrodowe są obecnie jednymi z najchętniej kupowanych.

Najważniejszym zagadnieniem w przypadku parasoli ogrodowych jest ich funkcjonalność i możliwość regulacji. Nowoczesne parasole posiadają kilka punktów regulacji, które pozwalają na idealne dopasowanie produktu do naszych potrzeb. Aluminiowe stelaże umieszczane są na ruchomych stopach, dzięki czemu możemy rotować parasol o 360 stopni. Poliestrowe czasze posiadają możliwość regulacji w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Warto dodać, że czasze tworzone z poliestru są wysoce odporne na wnikanie wilgoci, promieniowanie UV, płowienie. Na długi czas zachowają wspaniały kolor. O prawidłowe ustawienie tkaniny zadbają sprężyny naciągowe.

Tags: ,

Related Article

https://www.tychy.info/wiadomosci/21100-porownywarki-ubezpieczen-samochodowych-czy-warto-korzystac-przy-wyborze-polisy https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ developer.com