Narzędzia DevOps cieszą się ogromną popularnością. A to tylko dzięki temu, że są one w stanie zwiększyć szybkość tworzenia, jak również eksploatacji oprogramowania. DevOps Services sprawiają, że firma staje się bardziej niezawodna, a co dzięki temu – uzyskuje ona znaczną przewagę nad konkurencją.
Ogólnie o narzędziach DevOps
Tworzenie, testowanie, wdrażanie, monitorowanie aplikacji – oto główne zadania inżynierów DevOps. Aby ich działania przyniosły jakikolwiek pożytek, konieczny jest zestaw odpowiednich narzędzi, który na dodatek zostanie dopasowany do potrzeb odbiorców. Jest to o tyle potrzebne, że dzięki temu będzie można doprowadzić do eliminacji procesów, jakie w normalnych warunkach byłyby wykonywane ręcznie. Co więcej, dzięki indywidualnie dobranym narzędziom, liczba występujących błędów jest zdecydowanie mniejsza. Najważniejszą zaletą usług DevOps jest możliwość stworzenia dużego zespołu programistów, nawiązujących ze sobą bezpośredni, bardziej przyjazny kontakt – co również będzie procentować (pozytywnie!) na dokonywane zmiany.
Zwinne procesy zarządzania
DevOps Consulting Service zapewnia możliwość przyspieszenia procesów zarządzania, co wpłynie także na dostarczenie jeszcze lepszej jakości oprogramowania. Należy zaznaczyć, że usługi doradcze DevOps można wprowadzić nie tylko na etapie istnienia firmy, ale także dopiero na etapie planowania jej założenia. Strategiczne rozwiązania pomagają osiągnąć wymierne wyniki biznesowe. To właśnie dzięki temu przedsiębiorstwa nie będą miały problemy z tym, aby poruszać się po cyfrowym, wirtualnym świecie.
Zalety korzystania z DevOps Services
Tak, wiele osób będzie zastanawiało się nad tym, czy potrzebny jest mu nie tyle inżynier DevOps, ale sam konsultant. Taki, który jest w stanie sprawdzić, czy tego typu usługi są komuś potrzebne. DevOps Services świadczone są przez różnego rodzaju firmy, m.in. przez 10Clouds. Jeżeli ktoś chce odpowiedzieć sobie na pytanie, czy tego typu usługi są mu potrzebne powinien sprawdzić to, czy:
- zależy mu na tym, aby skrócić czas oczekiwania na wprowadzenie produktów na rynek?
- chce zmniejszyć koszty operacyjne zmian?
- zależy mu na tym, aby jego oprogramowanie nie tylko było bardziej bezpieczne, ale także stabilne?
- komuś zależy na tym, aby jego oprogramowanie było lepiej i efektywniej zarządzane?
- zależy mu na realistycznej ocenie sytuacji/prognozach przyszłościowych?
- zależy firmie na minimalizacji ryzyka, jakie mogą wynikać ze źle zarządzanego oprogramowania?
Przynajmniej jedna odpowiedź pozytywna, oznacza konieczność konsultacji ze specjalistą DevOps.