piątek, 14 czerwca, 2024

Aby wypoczywać i relaksować się nie musimy czekać do wykupionych wakacji poza granicami kraju. Okazuje się, że wystarczy minimum pracy i czasu, aby we własnym ogrodzie stworzyć wyjątkowego miejsce idealne do odpoczynku. Co będzie nam potrzebne? Z pewnością warto postawić na wygodne i funkcjonalne meble. Jakie wybrać?

Meble technorattanowe – co warto o nich wiedzieć?

Meble z technorattanu są w Polsce znane od dawna, dopiero dzisiaj jednak możemy podziwiać prawdziwie europejski design. Nic dziwnego – za ich projektami stoją doświadczeni architekci. Meble technorattanowe stały się także idealnym zastępstwem dla klasycznych mebli rattanowych. Technorattan jest materiałem wysoce odpornym na uszkodzenia, działanie wilgoci, promieniowanie słoneczne. Dzięki zastosowaniu syntetycznych włókien meble technorattanowe nie odbarwiają się i na długie lata zachowują swój kolor.
Kolejną zaletą technorattanu jest jego niska waga. Lekkie meble będzie można przesuwać i przenosić z łatwością.

Jakie elementy zestawów meblowych okażą się najlepsze? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli dysponujemy dużym ogrodem czy tarasem możemy pozwolić sobie na pełen zestaw składający się z sofy, foteli i stołu. Jeśli miejsca jest zdecydowanie mniej wybierzmy dwa lub cztery krzesła, stolik kawowy. Wielu producentów zaoferuje nam także dodatkowe poduchy na meble, dzięki którym długie godziny w ogrodzie będą znacznie przyjemniejsze. Dla wygodnych zalecane są leżanki z technorattanu oraz fotele wiszące.

Parasole ogrodowe i pergole

Jak skutecznie odgrodzić się od słońca? Warto wybrać pomiędzy dwoma opcjami: parasolem ogrodowym oraz pergolą tarasową. W przypadku tych pierwszych mamy do wyboru modele z nogą boczną lub centralną. Dodatkowo parasol możemy także zabezpieczyć pokrowcem, kiedy nie będzie on używany. Druga opcja to rozkładane pergole tarasowe oparte na stabilnych konstrukcjach aluminiowych.

 

 

Tags: , , ,

Related Article

https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ live url https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/