wtorek, 21 maja, 2024

Zakup ubezpieczenia OC spoczywa na barkach każdego właściciela pojazdu mechanicznego. To, ile przyjdzie zapłacić nam za polisę, zależy od wielu czynników. Jakich? Sprawdź!

Dane kierowcy

Pierwszym kryterium wpływającym na wysokość składki za ubezpieczenie OC jest wiek i doświadczenie właściciela wozu. Niestety, początkujący kierowcy po raz pierwszy kupujący samochód muszą przygotować się na niemały wydatek. Aby zredukować ponoszone koszty, część niedoświadczonych osób decyduje się  na ustanowienie współwłasności wozu z bardziej doświadczonym kierowcą mającym na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę. Co ciekawe, dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia jest również miejsce zamieszkania, stan cywilny i fakt, czy główny użytkownik wozu posiada dzieci.

Dane wozu

Kolejnym ważnym czynnikiem rzutującym na koszty zakupu ubezpieczenia jest rodzaj samochodu, który chcemy objąć ochroną. Na podstawie danych, takich jak marka, model, rok produkcji, pojemność silnika, przebieg czy miejsce rejestracji ubezpieczyciel jest w stanie oszacować wypadkowość i koszty ewentualnych napraw.

Nie przepłacaj!

Wydawać by się mogło, że jeśli zakres działania polisy OC określony jest przez ustawę, to ceny ofert dostępnych na rynku są jednolite. Nic bardziej mylnego! Każde towarzystwo samodzielnie ustala stawki swoich usług, co powoduje dużą różnorodność cenową. Zanim podpiszesz umowę z konkretną agencją, warto dokładnie prześledzić wszystkie oferty. Możesz zrobić to w prosty sposób, korzystając z internetowej porównywarki (takiej jak ta dostępna na stronie mfind.pl). Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić przejrzysty kalkulator i poczekać kilka sekund, aż system znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszy wariant.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/