wtorek, 21 maja, 2024

Wybór łóżek w sklepach meblowych stacjonarnych i internetowych jest olbrzymi – jak w tym gąszczu ofert znaleźć coś dla siebie? Bez wątpienia warto zainteresować się łóżkami drewnianymi, które zachwycają nie tylko swoim eleganckim wyglądem, ale również odpornością na uszkodzenia. Czym jeszcze zaskoczą Cię łóżka drewniane?

Łóżka drewniane w mieszkaniach blokowych i w domach

Łóżka wykonane z litego drewna kojarzone są z dużymi rozmiarami. Faktycznie, wielu producentów oferuje łoża małżeńskie o sporych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest piękne zaprezentowanie tworzywa, wykonanie eleganckich zdobień. Nie jest jednak prawdą, że łóżko z drewna nie sprawdzi się w mieszkaniach blokowych. Producenci tacy jak notodo.pl zaoferują nam łóżka w klasycznych rozmiarach lub też możliwość wykonania danego mebla na wymiar. Dzięki temu nawet w niewielkiej sypialni wykorzystamy piękne, drewniane łóżko.

Jak tworzone są łóżka drewniane? Przede wszystkim niezbędne jest dobrze wysuszone drewno pochodzące z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Drewno jest dokładnie sortowane: odrzucane są elementy posiadające skazy, sęki. Istotne jest także sprawdzenie, czy wewnątrz nie ma szkodników. Dopiero wtedy możliwe jest przetransportowanie bal drewnianych do magazynów i ich suszenie. Poza obróbką stolarską producenci często stosują różnorodne bejce i lakiery, które mają chronić drewno i mogą dodatkowo zmieniać jego odcień.

Dodatkowe atuty oferowane przez producentów łóżek drewnianych

Producenci prześcigają się w pomysłach na to, jak dodatkowo urozmaicić oferowane produkty. Najczęściej spotykane są wewnętrzne komory na pościel, również w formie wysuwanych szuflad. Producenci oferują także łóżka z tapicerowanymi zagłówkami, które świetnie sprawdzą się, kiedy zechcemy wieczorami czytać książki czy oglądać TV.

Tags: , , ,

Related Article

No Related Article

https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz wiecje zobacz