niedziela, 25 lutego, 2024

Bez wątpienia każdemu z nas budownictwo prefabrykowane nadal kojarzy się z tzw. wielką płytą i osiedlami pełnych wysokich bloków. W obecnych czasach, jednak wielka betonowa płyta to już nie wszytko. Coraz częściej korzysta się z nowych technologii i prefabrykowane ściany betonowe zaczynają być coraz częściej i chętniej stosowane do budowy domów, w tym jednorodzinnych.

Prefabrykowane ściany betonowe to nie tylko ciężkie i ogromne bloki, ale także lekkie oraz proste w montażu systemy szkieletowe. Powstają one w wyspecjalizowanych fabrykach. Cały proces produkcji jest ściśle kontrolowany na każdym etapie oraz poddawany bardzo rygorystycznym kontrolom. W miejscu, gdzie ma być postawiony dom, elementy te są przywożone i tylko składane. Cały etap tworzenia prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się w specjalistycznych fabrykach. Sam montaż prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się szybko i sprawnie, wykonywany jest przez profesjonalną firmę.

Większość producentów, którzy zajmują się produkcją prefabrykowanych ścian betonowych, zajmuje się rozwojem własnej technologii.

Proces budowy domu z prefabrykowanych elementów

Budowa takiego domu odbywa się zupełnie inaczej niż budowa domu tradycyjną metodą. Pierwsza różnica pojawia się już na etapie projektu budynku. Musi on być dostosowany tak aby mogła zostać w nim zastosowana nowoczesna technologia, którą są m.in. prefabrykowane ściany betonowe. Coraz częściej firmy, które zajmują się wykonywaniem tego rodzaju domów, posiadają już w swojej ofercie także projekty domów.

Prefabrykowane elementy, z których budowany jest dom, powstają w fabryce przez okres od 1 do 3 miesięcy. Są one produkowane pod konkretny projekt budynku. Zawierają już otwory na okna oraz drzwi. W ciągu tych kilku tygodni, należy odpowiednio przygotować działkę na której ma stanąć dom. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować dojazd, który powinien być szeroki i utwardzony, który umożliwi swobodny wjazd dużym dźwigom.

Należy także wykonać w tym czasie fundamenty i ewentualne piwnice

Można także ten czas wykorzystać na zbudowanie ogrodzenia, z uwzględnieniem odpowiedniej szerokości bramy. Sam montaż tego rodzaju elementów trwa zaledwie kilka dni i jest wykonywany przez profesjonalną firmę.

Dom zbudowany z prefabrykowanych ścian betonowych można wykończyć płytami karton gipsowymi, które w następnych etapach budowy można zaszplachlować oraz tynkować lub pomalować.

Zalety ścian prefabrykowanych

– ich produkcja odbywa się w specjalistycznych fabrykach,
– każdy etap ich produkcji jest poddawany szczegółowym kontrolom oraz testom,
– szybkość budowy przy ich użyciu,
– dostępność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe – fabudwkb.com.pl.

Tags: ,

Related Article

No Related Article