piątek, 19 kwietnia, 2024

 

Każdy chce wypoczywać i wszyscy chcą jeździć na tanie wakacje. Tanie wyjazdy za granicę są bardzo popularne, więc nie ma się co dziwić. Oszczędzanie pieniędzy to zawsze dobry pomysł. Jest to szczególnie ważne, kiedy podróżujesz z całą rodziną. Często zdarza się, że z rodzicami na wakacje wyjeżdża dwoje dzieci. To niestety może sporo kosztować. Taki wyjazd to często znaczna kwota dla czteroosobowej rodziny. Warto poszukać sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zagranicznych wakacjach i wycieczkach.

Egzotyczne wakacje kupujemy po bardzo przystępnej cenie

Cena, jaką płacimy za wakacje, zależy od miejsca, które wybieramy. Niektóre destynacje są droższe od innych. Planując, jak kupić tanie wakacje, należy zastanowić się, gdzie chcemy pojechać. Wakacje w Turcji, Bułgarii, Egipcie czy Hiszpanii będą prawdopodobnie tańsze niż pobyt we Włoszech czy Portugalii. Już te informacje mogą nam pomóc w zaplanowaniu tanich wakacji za granicą. Jeśli zrobimy to dobrze, możemy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Kto pierwszy ten często jedzie taniej

Wiemy już, gdzie chcemy spędzić nasze wakacje. Oferty first minute to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jeśli wiesz, czego chcesz. Czym dokładnie jest first minute? To nic innego jak tanie wakacje wykupione na kilka miesięcy przed sezonem. Po zakończeniu bieżącego sezonu biura podróży mają nową ofertę na kolejny sezon. W tym przypadku ceny są niższe ze względu na dostępność zniżek. Nie trzeba płacić z góry całej kwoty. Wystarczy niewielka zaliczka. Decydując się na takie zakupy, bardzo często możemy też wybrać hotel, który nas najbardziej interesuje. Oczywiście w ramach oferty first minute.

A może zaraz przed wylotem?

Inną opcją jest zakup wakacji w ostatniej chwili. Dosłownie w ostatniej chwili. Na kilka dni, a nawet godzin przed wyjazdem. Oczywiście nie każdy może kupić wczasy w ostatniej chwili, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe. I można zaoszczędzić od 20% do 50% w stosunku do pierwotnej ceny wycieczki. Ta oferta nie jest dla wszystkich. Nie zawsze mamy wpływa nie tylko na to, w którym hotelu spędzamy wakacje. Ale także gdzie na te wakacje pojedziemy. Ten sposób kupowania wakacji nie jest odpowiedni dla wszystkich. Ale jest to świetna okazja dla osób, które są elastyczne i mogą wyjechać z dnia na dzień.

Czasem można też kupić taniej wczasy na lotnisku, zaraz przed wyjazdem. Jest to możliwe np. na lotnisku w Warszawie. Wystarczy, że zgłosimy się do agenta tuż przed wylotem. Zazwyczaj jest to nie więcej niż 3-4 godziny przed wylotem. Niesprzedane wczasy możemy kupić też w biurach podróży. I jeżeli są dostępne, to można je kupić z dużym rabatem. To rozwiązanie ma pewną wadę: nie wiemy, ile osób będzie mogło wykupić te wczasy. Może być tylko jedno miejsce może być wolne. I jest to problem, kiedy chcemy lecieć na wakacje we dwoje lub całą rodziną.

Wakacje z drugiej ręki

Jest jeszcze jeden świetny sposób na zdobycie tanich wakacji. Jaki to sposób? Po prostu odkupienie ich od kogoś, kto nie może się udać na wakacje z przyczyn losowych. Wiadomo, że czasami mogą nie dojść do skutku. Osoba, która kupiła wakacje z wyprzedzeniem, nie może ich wykorzystać w danym momencie. Dzieje się tak w przypadku, jeśli ktoś zachoruje, nie dostanie urlopu lub rozstanie się ze swoim partnerem. Co prawda można zażądać zwrotu pieniędzy od biura podróży, ale bez dodatkowego ubezpieczenia jest on często niemożliwy. Wtedy strata jest spora, chyba, że znajdzie się kogoś, kto przejmie wycieczkę. Można mu zaoferować taką wycieczkę taniej i jest to dobre rozwiązanie.

Odkupienie wakacji jest łatwe. Wystarczy sporządzić odpowiednią umowę o odkupienie imprezy turystycznej, opłacić zmianę danych uczestników wycieczki i gotowe. Można też często zlecić całość w biurze podróży, w którym oryginalnie zakupiono taką wycieczkę. Gdzie szukać takich ofert? Najlepiej i najłatwiej jest znaleźć je na Facebooku. Jest tam sporo grup, w których różne osoby oferują odsprzedaż wakacji. Zawsze można też zamieścić swoją ofertę odkupienia wakacji. To nic nie kosztuje, a może się udać.

Jak widać, istnieje wiele możliwości spędzenia tanich wakacji. Informacje, które znaleźć można powyżej, nie są wyczerpujące. W większości przypadków jednak pomogą w znalezieniu taniego wyjazdu za granicę. To pierwszy krok, ale chyba najważniejszy.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Dębowa konsola do przedpokoju loft masystem.pl zobacz