wtorek, 21 maja, 2024

Obecnie wiele się słyszy o wypadkach samochodowych, które spowodowane były przez nietrzeźwych kierowców. Niestety ofiarami byli niewinni ludzie. Konsekwencje picia i jazdy samochodem mogą być tragiczne. Odbijają się nie tylko na kierowcy, ale również na innych uczestnikach ruchu, czy też pieszych. A przecież należy pamiętać, że prowadząc samochód jest się odpowiedzialnym nie tylko za swoje życie, ale również pieszych. Oczywiście pijąc alkohol nie należy wsiadać za kierownicę, a jeżeli dzień wcześniej wypiło się jakąś dawkę alkoholu, należy bezwzględnie sprawdzić jego poziom, korzystając z alkomatu online.

0,2 promila- ile to alkoholu?

W Polsce dopuszczalna ilość alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,2 promila, zatem ile alkoholu można wypić?

Często będąc w odwiedzinach gospodarze częstują nas alkoholem, mówiąc wręcz z przekonaniem, że odrobina trunku nam nie zaszkodzi i nadal możemy prowadzić. A jaka jest prawda? Otóż stężenie alkoholu we krwi zależy od wielu czynników np. od szybkości picia, czy też wagi i wzrostu. Mitem jest, że można wypić nawet 2 piwa i nie ponosić konsekwencji swojej nieodpowiedzialności. Zatem nie można jednoznacznie stwierdzić ile możemy wypić alkoholu, aby nie przekroczyć dopuszczalnej dawki.

Alkomat online – sprawdź swój poziom promili we krwi?

Jeżeli zdarzyło Ci się spożywać alkohol, a następnego dnia chcesz jechać samochodem, to Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie poziomu promili we krwi. Jeżeli nie dysponujesz stacjonarnym alkomatem możesz zdecydować się na alkomat internetowy, który jest darmowy i dostępny online. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową i wypełnić formularz, dzięki temu dowiesz się, jaki masz poziom promili we krwi. Oczywiście musisz pamiętać o wypełnieniu zgodnie z prawdą i stanem rzeczy, aby wynik był jak najdokładniejszy. Na poziom promili we krwi ma także wpływ eliminacja alkoholu, która zależy również od ilości snu.

Wirtualny alkomat- do Twojej dyspozycji o każdej porze dnia i nocy

Alkomat internetowy jest dostępny przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy tylko podać swój wiek, płeć, a także wagę oraz wzrost. Ważne jest także, czy alkohol był spożywany na pusty żołądek, czy też w trakcie posiłków. Zatem w razie wątpliwości koniecznie należy skorzystać z takiej formy sprawdzenie promili we krwi. Wirtualny alkomat to najlepsze rozwiązanie, gdy spożywa się alkohol, a chce się pojechać samochodem i nie stanowić zagrożenia na drodze.

Prawo jazdy to przywilej, a nie obowiązek, wiec należy o nie dbać, aby go nie utracić poprzez nieodpowiedzialne decyzje. W razie wątpliwości do Twojej dyspozycji jest alkomat online.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/