piątek, 14 czerwca, 2024

Informacja to jedna z najważniejszych wartości. W każdej firmie, niezależnie od tego w jakiej branży ona działa. Każda organizacja na pewno dokłada wszelkich starań, aby informacje były należycie chronione. Przykładem dobrej ochrony, na poziomie międzynarodowym, jest certyfikat ISO 27001.

Poufność danych w firmie

Temat jak najbardziej na czasie. Tym bardziej że w ostatnich czasach bardzo dużo mówi się o RODO. Za ujawnienie danych klientów, bez ich wyraźnej zgody, grożą bardzo poważne kary. Tematu nie można bagatelizować, jeżeli ktoś nie chce stracić w oczach swoich klientów/partnerów biznesowych. Wdrożenie ISO 27001 wyjdzie tylko na dobre, więc nie ma co zbyt długo czekać. Sam proces certyfikacyjny trwać może nawet kilka miesięcy. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jak dużą organizacją ma się do czynienia. Można być jednak pewnym tego, że takie jednostki konsultingowe jak chociażby DJB doradztwo będą w stanie poradzić sobie z zadaniem – niezależnie od tego, z jakiej wielkości organizacją będą mieli do czynienia. Tak, aby móc zachować poufność danych w firmie.

Współpraca biznesowa

ISO 27001 to dla wielu osób znak zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Wiele firm stawia sobie priorytet, aby nawiązać współpracę biznesową tylko z tymi przedsiębiorstwami, które posiadają taki certyfikat. Jeżeli nie, to nie ma mowy o tym, aby taka współpraca została rozpoczęta. Ktoś powie, że jest to dziwne. Jednak tylko dzięki temu można być pewnym tego, że zostanie utrzymany wysoki poziom bezpieczeństwa informacji – co w wielu przypadkach jest bardzo ważne. Tym bardziej więc warto postarać się o certyfikat, który poprzedzi na pewno audyt ISO 27001. Aby móc nawiązać w przyszłości nowe współprace biznesowe – często sięgające nawet poza rynek krajowy.

Okres obowiązywania certyfikatu

W przypadku ISO 27001 trzeba wiedzieć, że nie jest on przyznawany na zawsze. Co to dokładnie oznacza? Po pierwszej certyfikacji, okres obowiązywania wynosi trzy lata. W tym czasie trzeba spodziewać się kontroli po roku, a potem po dwóch latach. Po trzech latach od wydania, będzie można postarać się o przedłużenie certyfikatu na kolejne lata. Na szczęście, nie jest już tak długi proces, jak na samym początku. Jak więc jednak widać, trzeba zadbać o to, aby wciąż trzymać się wyznaczonych standardów. W innym bowiem przypadku, jeżeli zostaną wykazane duże uchybienia, certyfikat może zostać danej organizacji odebrany. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/