piątek, 19 kwietnia, 2024

 

Zmarszczki mimiczne to defekt skóry, który jest jednym z pierwszych oznak upływającego czasu i naszego starzenia się. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają na opóźnienie tych niechcianych procesów oraz odzyskanie młodego wyglądu. Jakie są, zatem najlepsze sposoby na pozbycie się zmarszczek?

Jak powstają zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej twarzy bardzo wcześnie, bo nawet około 20 – 25 roku życia. Powstają one na skutek naturalnych i powtarzalnych ruchów mięśni twarzy, które napinają i rozprężają skórę tworząc tym samym zmarszczki. Możemy je zaobserwować głównie na czole, pomiędzy brwiami, w okolicach oczu oraz na wysokości nosa i ust. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją pewne czynniki sprzyjające powstawaniu zmarszczek mimicznych. Możemy do nich zaliczyć niewłaściwą dietę, niewystarczające nawodnienie organizmu, małą ilość snu, nieprawidłową pielęgnację, używki oraz nadmierną ekspozycję na słońce.

Sposobów na zmniejszenie widoczności zmarszczek jest wiele. Wśród najpopularniejszych zabiegów można wymienić te z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Więcej na temat tego, dla kogo przeznaczony jest taki zabieg można znaleźć na stronie: Botoks na czoło, botoks pod oczy lub między brwiami – Derm-estetyka, gdzie opisane są także różnice między kwasem hialuronowym, a botoksem. Zabiegi usuwania zmarszczek można wykonać również przy użyciu lasera frakcyjnego, liftingu nićmi PDO czy radiofrekwencję, mikrodermabrazję oraz peelingi chemiczne. To, który z nich będzie najlepszy do naszego problemu najpewniej ocenić może specjalista medycyny estetycznej, który dopasuje metodę do głębokości oraz umiejscowienia zmarszczek.

 

Spłycenie zmarszczek na czole

Zmarszczki na czole możemy podzielić na poziome oraz pionowe, nazywane często „lwią bruzdą”. Pojawiają się one z wiekiem i są związane głównie ze zmniejszaniem się poziomu kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Najlepszym rodzajem zabiegów przynoszącym widoczne efekty w tym rejonie twarzy jest iniekcja toksyny botulinowej, czyli botoksu. Równie popularne staje się wypełnienie zmarszczek na czole przy pomocy kwasu hialuronowego, który nie tylko spłyca zmarszczki ale znacząco poprawia jędrność i nawilżenie skóry. Co ciekawe, oba te zabiegi można łączyć, najpierw wykonując botoks, a następnie wstrzykując kwas hialuronowy po około 2 tygodniach od poprzedniego zabiegu.

Płytkie zmarszczki na czole pomoże zniwelować również mezoterapia oraz laser frakcyjny. Oba te zabiegi pobudzają skórę do regeneracji, co wpływa korzystnie również na spłycenie zmarszczek.

Spłycenie zmarszczek w okolicach oczu

Zmarszczki wokół oczu pojawiają się w wyniku ekspresji naszej twarzy i ruchów wykonywanych w trakcie śmiechu czy też grymasu. Mogą być one powiązane również z brakiem korekcji oczu, kiedy to mrużymy oczy, by lepiej widzieć. Wszystko to sprawia, że w zewnętrznych kącikach oczu pojawiają się „kurze łapki” a pod oczami delikatne linie. Wśród najpopularniejszych zabiegów spłycających ten rodzaj zmarszczek można wymienić głównie botoks, jednak bardzo dobre efekty przynosi również mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli słynny wampirzy lifting. Bardzo dobre efekty udaje się również osiągnąć przy pomocy liftingu nićmi PDO. Ten bezbolesny zabieg polega na implantacji podskórnej nici, które wzmacniają i napinają skórę w okolicy oczu.

Wygładzenie zmarszczek wokół ust

Zmarszczki w okolicy ust to nieestetyczne pionowe bruzdy nad górną wargą, nazywane często zmarszczkami palacza. Powiązane są one głównie z charakterystycznym układaniem ust w trakcie palenia co powoduje szybsze wiotczenie skóry w tej okolicy twarzy. Ich powstawanie może przyspieszyć również częste picie przez słomkę, żucie gumy czy nadmierna ekspozycja na słońce. Nierzadko temu defektowi towarzyszą również pogłębione bruzdy przynosowe.

Bardziej widoczne i głębsze zmarszczki najskuteczniej niwelują połączone zabiegi z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego. Toksyna botulinowa zmniejszy napięcie mięśni wokół ust i spowoduje ich rozprostowanie, a kwas hialuronowy wypełni zmarszczki. Mniejsze zmarszczki można również usunąć za pomocą mezoterapii oraz zabiegów z użyciem lasera i nici PDO.

 

 

https://wadowiceonline.pl/sponsorowane/26531-dlaczego-musimy-miec-ubezpieczenie-samochodu Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/