wtorek, 21 maja, 2024

Styl wnętrzarski rodem z chłodnej Północy jakiś czas temu szturmem opanował światowy design. Skandynawskie akcenty przemycamy nie tylko do salonów i pokojów dziennych, ale również do kuchni. Jak zaaranżować oryginalną kuchnię w skandynawskim stylu? Sprawdź!

Niebanalna, szara kuchnia w stylu skandynawskim – przełam schemat

Przyglądając się wnętrzom prezentowanym na łamach pism albo w Internecie nie sposób nie zauważyć, że wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Proponujemy nieco ożywić monochromatyczne, rozbielone aranżacje i wpuścić do kuchni nieco koloru! Barwą idealnie współgrającą ze skandynawskimi kompozycjami jest szarość. Delikatny kolor świetnie współgra z pastelową paletą i nadaje wnętrzu atrakcyjnego, ale stonowanego wyrazu. Szara kuchnia w stylu skandynawskim z pewnością przypadnie do gustu każdemu indywidualiście, który kreatywnie pragnie tworzyć swoje najbliższe otoczenie.

Jakie meble?

Styl skandynawski to nie tylko przejrzyste układy, jasne kolory, duża ilość światła oraz naturalne materiały. Dla każdego Duńczyka, Szweda czy Norwega ważna jest nie tylko estetyka otoczenia, ale również jej funkcjonalizm. Wnętrza zaprojektowane na skandynawską modłę mają maksymalnie ułatwiać codzienne życie. Meble w skandynawskiej kuchni powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Lite drewno, synonim trwałości w  kuchni, niekoniecznie będzie współgrało z lekkością charakterystyczną dla mebli w stylu skandynawskim. Niezawodną odporność i delikatność konstrukcji łączą w sobie płyty MDF – nowoczesna alternatywa dla naturalnego surowca. Popularny w meblarstwie materiał wykonany jest ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych. Płyty są odporne na działanie pary wodnej, wysokiej temperatury i wilgoci, dzięki czemu nie tracą swojego nieskazitelnego wyglądu przez długie lata. Na stronie gama-sklep.com.pl znajdziesz stylowe meble, dzięki którym przekujesz w rzeczywistość marzenie o pięknej, niebanalnej kuchni inspirowanej skandynawskim wzornictwem.

 

Tags: , , , ,

Related Article

https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://beesafe.pl/ https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/