piątek, 19 kwietnia, 2024

Kto by nie chciał się udać parostatkiem w piękny rejs… Stanąć na dziobie jachtu niczym Jack i Rose na Titanicu… Porównywać można bez końca, ale zamiast rozpływać się w marzeniach, przejdźmy do sedna. Wcale nie trzeba udać się na drugi koniec Europy, by popłynąć w rejs. Nasze piękne morze Bałtyckie ma wiele do zaoferowania.

Rejsy po Bałtyku

Są tacy, którzy kochają Polskę i nie chcą spędzać wakacji nigdzie indziej. Są również osoby podróżujące wszędzie, byle by wyrwać się z kraju. Jedno jest pewne – obie grupy powinny chociaż raz spróbować rejsu po Bałtyku.

Opcji na rejs jest naprawdę dużo, może to być rejs jachtem lub żaglówką, nastawiony na rekreację lub spędzony aktywnie, tygodniowy lub jednodniowy, obejmujący kilka krajów skandynawskich lub tylko wzdłuż Polskiej części Bałtyku. Wszystko zależy od dyspozycyjności wolnym czasem oraz własnego widzimisię.

Rejsy po Bałtyku – dla kogo?

Nie ma ściśle określonego wieku. Rejsy to dobra zabawa zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Każdy na pewno dowie się czegoś nowego, dobrze się przy tym bawiąc. Aby udać się w rejs nie trzeba mieć żadnej licencji pływackiej czy paktu żeglarskiego. Liczą się chęci – w przypadku rejsów żaglówką, jak i jachtem.

Kiedy najlepiej wybrać się w rejs?

Oczywiście najwięcej najciekawszych ofert jest na wiosnę oraz lato, jednak rejsy odbywają się przez cały rok. Trzeba liczyć się z tym, że sprzyjająca pogoda przyciąga więcej wycieczkowiczów. Im wcześniej zarezerwuje się bilety – tym lepiej. Znajdując korzystną ofertę nie warto zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji.

Jeśli ktoś nie wie czy nadaje się na długi, wakacyjny rejs, warto spróbować krótszego rejsu jesienią lub zimą. Krótkie kursy odbywają się na najbliższe wyspy, zatoki lub nadmorskie miejscowości. Takie rejsy są zazwyczaj jedno-dwu dniowe.

Z jakiego miasta ruszyć w rejs?

W Internecie aż roi się od list miast z których można wypłynąć w rejs po Bałtyku. Można dokładnie przeczytać skąd, dokąd i kiedy odbywa się dany rejs. Bez problemu można wybrać najbardziej odpowiadające miasto na pomorzu.

Dobrze jest sprawdzić zawsze kilka miast – cena za osobę może różnić się w zależności od miejsca wypłynięcia statku. Oprócz ceny różnica może również dotyczyć typu statku lub zwiedzanych po drodze miejsc.

Rejsy po Bałtyku organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ lishwebteachers.com https://ciekawostki-porady.blogspot.com/