wtorek, 21 maja, 2024

Ciepłe dni i wspaniała aura za oknem są wystarczającymi powodami, aby rozpocząć sezon na odpoczynek w ogrodzie i na tarasach. Wykorzystując takie przydomowe elementy możemy stworzyć wyjątkowe miejsca, z których korzystać będą wszyscy domownicy. Znajdź interesujące meble i dodatki i zainspiruj się naszymi propozycjami na nowoczesny taras lub ogród!

Meble projektowane z pasją

Podstawą w miejscu wypoczynkowym na świeżym powietrzu są meble. Ich szeroki wybór z pewnością sprawi, że znajdziemy coś idealnie dopasowanego do naszych potrzeb. Przed sfinalizowaniem kupna zwróćmy jednak uwagę na materiały i ich odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Meble ogrodowe narażone będą na deszcz, silne promieniowanie UV i wnikanie kurzu.

Pergola ogrodowa, która odmieni charakter tarasu czy ogrodu

Od kilku lat pergole są coraz częściej widziane w przydomowych ogrodach i na tarasach – nie powinno to dziwić. Nowoczesna pergola ogrodowato idealne uzupełnienie przestrzeni wypoczynkowej, dzięki której skutecznie schronimy się przed deszczem, silnym słońcem czy mocnymi podmuchami wiatru. Piękne pergole tworzone są dzisiaj z innowacyjnych tworzyw, takich jak antykorozyjne aluminium, zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Konstrukcja pergoli wznoszona jest na aluminiowych profilach, a w jej wnętrzu ukryty jest system odprowadzania wody. Stabilna konstrukcja pergoli jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Jaką pergolę ogrodową wybrać?

Możliwości jest sporo – topowi producenci oferują nam pergole, których kolor konstrukcji dobieramy samodzielnie. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, kiedy taras czy ogród są już zaaranżowane. Konkretne modele pergoli różnią się dachami. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zadaszenie lamelowe, wykonane z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Użytkownik sam decyduje, w jakiej pozycji znajdują się lamele i jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz wiecej