piątek, 19 kwietnia, 2024

Okna to ważny element każdego wnętrza. Warto zadbać o to, by dobrze się prezentowały, wieszając w nich eleganckie firany. Odpowiednio dobrane firanki będą nie tylko chronić przed niepożądanymi spojrzeniami, ale przede wszystkim ocieplą wnętrza i nadadzą im przytulności. Jak dopasować firanki do charakteru mieszkania i gdzie je kupić?

Firany – ważny element dekoracyjny

Firany pełnią w mieszkaniu podwójną rolę. Z jednej strony są ważnym akcentem dekoracyjnym – mogą sprawić, że pomieszczenie nabierze charakteru retro albo wręcz przeciwnie: podkreślić jego nowoczesność. Z drugiej jednak strony firanki są też bardzo praktyczne. Oddzielają od nachalnych spojrzeń i gwarantują pożądaną w mieszkaniu intymność. Sprawiają, że domownicy czują się u siebie bezpieczni, oddzieleni od reszty świata.
Wybierając firany, warto mieć na uwadze te dwie kwestie: starać się łączyć walory użytkowe i dekoracyjne. Odpowiednio dobrane firanki sprawią, że mieszkanie nabierze blasku: będzie eleganckie, stylowe, jedyne w swoim rodzaju.

Czym się kierować przy zakupie firan?

Firanki na miarę czy firany gotowe? Jaka długość? Który materiał? Proste czy zdobione? To pytania, które zadaje sobie każda osoba, która planuje zakup firanek do mieszkania. W tej kwestii nie ma prostych odpowiedzi: wszystko zależy od rodzaju wnętrza oraz od osobistych preferencji.
Jeśli chodzi o wymiar, trzeba dopasować firany do rozmiarów okna. Te nie powinny ciągnąć się po podłodze, ale też nie mogą być zbyt krótkie, bo okno będzie wyglądało mało eleganckie. Jeśli chodzi o materiał, warto wybierać lekkie, przepuszczające światło tkaniny do strefy dziennej, oraz gęstsze, lepiej maskujące materiały do sypialni. W kwestii stylu trzeba zadbać o dopasowanie firanki do wystroju wnętrza oraz swoich upodobań.

Dlaczego warto postawić na firany gotowe?

Dawniej firany szyło się na miarę – proces przygotowania trwał tygodniami i wiązał się ze sporym wydatkiem. Dziś niemal wszystkie sklepy z akcesoriami do domów oferują gotowe firanki. To opcja, która zadowoli większość osób – okna mają bowiem w większości standardowe wymiary, do których łatwo dopasować ładną, gotową firankę.
Firany gotowe nie tylko kosztują mniej, ale przede wszystkim są dostępne od ręki. Występują w wielu kolorach, są szyte z różnych materiałów, mogą być proste, idealne do wnętrza minimalistycznego, albo bogato zdobione – dla wielbicieli stylu retro.

Firany gotowe dostępne są w ofercie spokko.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

uylerlake.com Industrialna konsola z półką do przedpokoju uryartcinema.pl