wtorek, 21 maja, 2024

Wraz z wiekiem kondycja skóry ulega osłabieniu. Jest ona bardziej podatna na czynniki zewnętrzne. Sprawdź, jak może pomóc dermabrazja laserowa.

Dermabrazja laserowa. Jak wygładzić skórę i przywrócić jej młody wygląd?

Zabiegi, których działanie opiera się na pobudzaniu skóry do odnawiania włókien kolagenowych to najlepszy sposób na odmłodzenie twarzy. Jednym z takich zabiegów jest dermabrazja lasera. Dzięki naruszeniu wierzchniej warstwy skóry i dotarciu do jej głębszych warstw laser inicjuje wzmożone procesy regeneracyjne, których efektem jest lifting i redukcja zmarszczek. Co należy wiedzieć o dermabrazji laserowej?

Czym jest dermabrazja?

Zabiegi określane mianem dermabrazji polegają na mechanicznym złuszczania naskórka. Są one dość inwazyjne, ale bardzo skuteczne w usuwaniu defektów estetycznych, takich jak głębokie zmarszczki czy blizny na twarzy – wyjaśniają eksperci z Kliniki Ambroziak w Warszawie. Wyróżniamy dwie najczęściej wykonywane rodzaje dermabrazji: diamentową oraz laserową. Ta pierwsza wykonywana jest przy pomocy urządzenia wyposażonego w głowicę diamentową i przeważnie służy do głębokiego oczyszczania cery. Dermabrazja laserowa służy przede wszystkim odmładzaniu oraz wyrównywaniu kolorytu i struktury skóry.  

Jak wygląda zabieg dermabrazji laserowej?

Dermabrazja laserowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który powinien zostać wykonany przez doświadczonego lekarza. Procedurę poprzedza konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Następnie lekarz dokładnie oczyszcza i schładza skórę Pacjenta. Dermabrazja laserowa jest procedurą dość inwazyjną, wymagającą znieczulenia miejscowego. Złuszczanie jest dość głębokie i trwa od 30 minut do nawet 2 godzin w zależności od wielkości leczonego obszaru, kondycji skóry oraz celu zabiegu.

Po dermabrazji laserowej zakładany jest specjalny opatrunek, który chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wirusami i bakteriami. Należy go nosić nawet przez 10 dni po zakończeniu zabiegu. Skórę trzeba bezwzględnie chronić przed działaniem promieniowania UV. Przez kilka tygodni należy wstrzymać się przed używaniem kosmetyków z kwasami o działaniu złuszczającym. Wykonywanie makijażu nie jest wskazane przez kilka do kilkunastu dni po zabiegu

Dermabrazja, czyli prosta droga do gładkiej skóry

Chociaż dermabrazja laserowa jest zabiegiem dość intensywnym, to stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie skórze doskonałej kondycji. Długi okres rekonwalescencji rekompensują wyraźne i utrzymujące się przez długi czas rezultaty.

Efekty, jakie można osiągnąć dzięki dermabrazji laserowej to przede wszystkim:

  • spłycenie płytkich i głębokich zmarszczek,
  • zniwelowanie blizn po trądziku i ospie wietrznej,
  • redukcja przebarwień,
  • wygładzenie skóry,
  • naturalne odmłodzenie twarzy.

Dermabrazja laserowa ma bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry, jednak jej efekty nie są widoczne od razu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest podrażniona, opuchnięta, zaczerwieniona, naskórek się łuszczy. Proces regeneracji następuje stopniowo i dość powoli. Po kilku dniach znikają podrażnienia i można zauważyć pierwsze subtelne efekty, które jednak wzmacniają się w ciągu około 2-3 miesięcy. Dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat zabiegów laserowych zaglądaj na blog o medycynie estetycznej Find Beauty Expert.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz zobacz https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/