wtorek, 21 maja, 2024

Wybór mebli ogrodowych może dzisiaj przysporzyć nieco problemów – topowi producenci oferują nam wspaniałe komplety, różniące się materiałami wierzchnimi, wykończeniem, tapicerowaniem. Szukając idealnego kompletu do naszego ogrodu przede wszystkim miejmy na uwadze naszą wygodę oraz odporność mebla na uszkodzenia. Jak kupować meble ogrodowe, aby być zadowolonym?

Rozsądek przede wszystkim!

Kupując meble ogrodowe chcemy, aby cieszyły one oczy domowników przez wiele sezonów. Warto więc znać materiały, z których tworzone są komplety ogrodowe. Producenci wykorzystują przede wszystkim aluminium malowane proszkowo. Materiał ten jest odpowiednio zabezpieczony przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Zastosowanie aluminium pozwala również na znaczne zmniejszenie wagi mebla, przez co przenoszenie foteli czy stolików nie sprawia żadnego problemu.

Bardzo ważnym zagadnieniem było wybranie materiałów odpornych na uszkodzenia, działanie niskich czy wysokich temperatur, wilgoci, silnego promieniowania słonecznego. Najlepszym rozwiązaniem okazał się technorattan, czyli materiał syntetyczny, którego struktura jest nieporowata. Technorattan dostępny jest w wielu kolorach, przez co klienci mogą wybierać produkt dopasowany do swoich potrzeb. Ekskluzywne meble ogrodowe posiadają także poduszki i siedziska tapicerowane materiałami hydrofobowymi. Nie chłoną one wilgoci czy brudu.

Jakie komplety meblowe wybrać?

Możliwości jest wiele – warto jednak dopasować konkretny komplet do swoich potrzeb. Jeśli nie potrzebujemy wielu elementów najlepsze będzie wybranie stolika kawowego i 2-3 foteli. Taki zestaw sprawdzi się nawet w niewielkim ogródku. W większych ogrodach możemy postawić obszerne sofy i liczne fotele, a wszystko to zadaszyć dużym parasolem ogrodowym.

Tags: , ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/