wtorek, 7 lutego, 2023

Osoby, które zaczynają interesować się tym, jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu, szybko orientują się, że nie ma jednej tylko drogi prowadzącej do poprawy stanu zdrowia. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć przy tym odpowiedź na pytanie o to, z jakim rodzajem choroby mamy do czynienia.

Lekarze dzielą nietrzymanie moczu na naglące oraz wysiłkowe, przyznają jednak, że zasadne jest także mówienie o typie mieszanym łączącym w sobie cechy obu wcześniejszych. Naglące nietrzymanie moczu może być przy tym schorzeniem szczególnie kłopotliwym. Osoby zmagające się z nim nagle odczuwają przemożną konieczność oddawania moczu i choć zwykle mają do czynienia z jego niewielkimi ilościami, trudno jest im nad tą potrzebą zapanować. Schodzeniu temu może, ale nie musi towarzyszyć szczególnie niekomfortowy wyciek moczu, mówimy więc zarówno o suchym, jak i mokrym pęcherzu nadaktywnym. Z kolei wysiłkowe nietrzymanie moczu zawsze charakteryzuje się samoistnym wyciekiem. Rozpoznać można je przede wszystkim po tym, że pojawia się on zawsze po wykonaniu bardzo intensywnych czynności.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.

Tags:

Related Article

No Related Article

https://myvatn.org https://easi-ta-events.com/kuchnia-na-zamowienie-wymarzone-wnetrze-bez-problemow/ https://ijcai-19.org/rolety-czy-zaluzje-co-wybrac/