piątek, 19 kwietnia, 2024

Osoby, które zaczynają interesować się tym, jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu, szybko orientują się, że nie ma jednej tylko drogi prowadzącej do poprawy stanu zdrowia. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć przy tym odpowiedź na pytanie o to, z jakim rodzajem choroby mamy do czynienia.

Lekarze dzielą nietrzymanie moczu na naglące oraz wysiłkowe, przyznają jednak, że zasadne jest także mówienie o typie mieszanym łączącym w sobie cechy obu wcześniejszych. Naglące nietrzymanie moczu może być przy tym schorzeniem szczególnie kłopotliwym. Osoby zmagające się z nim nagle odczuwają przemożną konieczność oddawania moczu i choć zwykle mają do czynienia z jego niewielkimi ilościami, trudno jest im nad tą potrzebą zapanować. Schodzeniu temu może, ale nie musi towarzyszyć szczególnie niekomfortowy wyciek moczu, mówimy więc zarówno o suchym, jak i mokrym pęcherzu nadaktywnym. Z kolei wysiłkowe nietrzymanie moczu zawsze charakteryzuje się samoistnym wyciekiem. Rozpoznać można je przede wszystkim po tym, że pojawia się on zawsze po wykonaniu bardzo intensywnych czynności.

Nietrzymanie moczu – leczenie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu oraz sposobie leczenia sprawdź ofertę w Szpitalu Medfemina – nietrzymanie moczu Wrocław.

Tags:

Related Article

No Related Article

myana-bg.org icflvacation.com https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/