wtorek, 21 maja, 2024

Dbanie o piękny uśmiech jedną z najważniejszych kwestii dotyczących urody, taką, o którą w niemal równym stopniu dbają przedstawiciele obu płci. Olśniewające zęby są dla nas oznaką zdrowia i sprawiają, że posiadająca je osoba wydaje się bardziej zadbana.

Wybór odpowiedniej pasty do zębów

Każdy z nas wie, że do dentysty powinno chodzić się przynajmniej raz do roku, aby sprawdzić czy w naszych zębach nie rozwija się próchnica lub niebezpieczne zakażenia. Znacznie mniejszy procent ludzi zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ważną kwestią jest wybór odpowiedniej pasty do zębów i jak bardzo może ona pomóc nam w naszych z nimi problemach lub nawet uśmierzyć ból przy nadwrażliwości. Obecnie na rynku proponowana jest ogromna ilość produktów różnych firm i każdy z pewnością wybierze coś perfekcyjnego dla siebie – niezależnie od tego, czego oczekujemy dla naszych zębów oraz od zasobności portfela.

Nadwrażliwość i podrażnienia

Oczywiście największe fundusze w kupno pasty do zębów włożyć muszą osoby, których problemy zaliczyć można do natury bólowej. Jeżeli cierpimy na nadwrażliwość i odczuwamy dyskomfort w trakcie spożywania produktów zbyt zimnych albo zbyt ciepłych najlepiej będzie wybrać pastę do zębów specjalistyczną, a to niekiedy wiąże się z wydatkiem większym niż ten zaplanowany na pastę tradycyjną. To samo tyczy się kłopotów z podrażnieniami i zapaleniami dziąseł oraz jamy ustnej. Tutaj często nie mamy wyboru – aby przestać cierpieć i nie dopuścić do rozwoju bakterii, najlepiej zdecydować się na coś sprawdzonego i polecanego przez specjalistów.

Zapobieganie próchnicy

Jeżeli często rozwija się u nas próchnica i jesteśmy na nią szczególnie narażeni (na przykład ze względu na ciasno ułożone zęby, których niekiedy nie sposób doczyścić nawet cienką nicią dentystyczną), zdecydowanie warto kierować swoje spojrzenie na pasty do zębów zawierające związki fluoru (na przykład aminofluorki czy fluorek cyny). Związki te sprzyjają remineralizacji szkliwa. Pamiętajmy jednak, że żeby fluor zaczął działać, zęby musimy myć przynajmniej 2-3 minuty! Jeżeli będziemy robić to krócej, równie dobrze moglibyśmy zębów nie myć – jeśli chodzi o kwestie zapobiegania próchnicy oczywiście. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zdecydować się na fluor, wybierzmy pastę z ksylitolem – działa on w podobny sposób i równiej remineralizuje szkliwo. Posiada słodki posmak, ale nie znaczy to jeszcze, że mogą rozwijać się przez niego bakterie – tak jak powoduje to cukier, wzbogacający teraz nawet produkty, po których w ogóle byśmy się go nie spodziewali – na przykład słone przekąski.

Więcej informacji znajdziesz na stronie profimed.com/katalog/pasty-do-zebow

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/ https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/