wtorek, 21 maja, 2024

Beton to materiał twardy i trudny do nawiercenia w nim jakichkolwiek dziur. Dlatego zanim rozpoczniemy odwierty w betonie, dobrze jest poznać podstawowe zasady wiercenia w betonie.

CZYM NAJLEPIEJ JEST WIERCIĆ W BETONIE

Dobre wiercenie w betonie powinno być pracą wykonaną szybko i łatwo. Najlepiej pomogą nam tutaj wiertarki z udarem lub specjalne młotowiertarki. Takie wiertarki posiadają specjalną moc, czyli tak zwany udar, który jest połączeniem ruchu obrotowego z ruchem posuwistym. Dzięki takiemu mechanizmowi, wiertarkami z udarem można lekko i prosto wykonywać wszelkiego rodzaju wiercenie w betonie. Jednak wiertarka z udarem nie przyda nam się, jeżeli nie zastosujemy specjalnych do niej wierteł i kołków.
Wiertła do betonu to na ogół wiertła koronowe, które mają ostrza po zewnętrznej stronie. Jednak wiercenie otworów mniejszych, możemy wykonać stosując wiertła widiowe. Gdy skończymy już wszystkie odwierty w betonie, do powstałych dziur musimy zastosować odpowiednie kołki. W tym przypadku najlepsze będą kołki rozprężne. Dobrze jest, jeszcze przed wykonaniem wierceń otworów, dopasować średnicę kołka do średnicy wiertła.
Odpowiedni sprzęt to połowa naszego sukcesu, gdy rozpoczynamy wiercenie otworów w ścianach betonowych. Druga połowa sukcesu to nasza siła i nasza praca.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIERCENIA

Najważniejsze to odpowiednie przygotowanie miejsca swojej pracy. Rozpoczynając wiercenie dobrze jest ołówkiem zaznaczyć miejsce wiercenia otworów, stworzyć przestrzeń wolną tak by w czasie wiercenia nic nie krępowało nam naszych ruchów.
Zanim rozpoczniemy wiercenie, powinniśmy sprawdzić działanie wiertarki i to czy dobrze umocowaliśmy wiertło.

WIERCIMY

Pomału rozpoczynamy odwierty w betonie, gdy praca wiercenia otworu, idzie nam lekko nie musimy włączać od razu udaru. Włączamy go dopiero w momencie gdy poczujemy opór. W czasie wiercenia, wiertło co jakiś czas będzie się nam nagrzewać, dobrze wtedy jest je chłodzić w specjalnym oleju chłodzącym. Zdarzyć się może, że wiertło nam się zaklinuje w betonowej ścianie. Powinniśmy, w takim przypadku, je wyciągnąć ze ściany i następnie ponowić wiercenie. Dany otwór wiercimy do potrzebnej nam głębokości. W przypadku gdy nie mamy pewności, jak głęboko wwierciło nam się wiertło, musimy nałożyć na wiertło ogranicznik.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ GDY WIERCIMY W BETONIE

Przede wszystkim przed wierceniem otworów powinniśmy sprawdzić, czy w danym miejscu nie przebiegają jakieś kable, które możemy uszkodzić w trakcie wiercenia. Natomiast w trakcie samego wiercenia, pamiętajmy, że im opór jest większy tym mniejsza powinna być prędkość obrotowa wiertarki.

Więcej na stronie http://wierceniebetonu.com/

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/