niedziela, 25 lutego, 2024

 

O sprawach rozwodowych mówi się dzisiaj coraz więcej – nie jest już to temat tabu ani zagadnienie, które może powodować ostracyzm. Coraz większa ilość rozwodów sprawia, że temat ten jest normalizowany, a sami rozwodnicy są częściej wspierani niż wytykani palcami. Jakie są dzisiaj powody rozwodu? Czy da się przeprowadzić rozwód w sposób dogodny dla obu stron?

Dlaczego się rozwodzimy?

Powodów do rozwodu może być wiele – wśród najczęściej wymienianych pojawiają się „różnice nie do pogodzenia”. Różnice takie mogą dotyczyć zarówno światopoglądu, jak i kwestii wiary. Wiele par nie może dojść do porozumienia również cod o kwestii posiadania dzieci – i to też może być przyczyną wniosku rozwodowego. Rozwody to również wynik niewierności małżeńskiej – szacuje się, że co 4 małżeństwo rozpada się z tego powodu. Więcej ostatnio mówi się również o przemocy małżeńskiej – wiele ofiar takiej przemocy sięga dzisiaj po profesjonalną pomoc, a rozwód z agresorem jest jednym z podstawowych elementów rozwiązania tego olbrzymiego problemu. O innych wymienianych powodach rozwodów opowie nam kancelaria adwokat-katowice.info.pl.

Czy warto wynajmować adwokata?

Wiele osób przygotowujących się do własnej sprawy rozwodowej zastanawia się, czy warto zatrudnić adwokata, który będzie reprezentował nas w sądzie. W przypadku spraw prostych, bez orzekania o winie, obecność adwokata nie jest konieczna, jednak może on znacząco poprawić nasze samopoczucie i wpłynąć na większy spokój ducha podczas rozprawy. W przypadku spraw trudniejszych, gdzie konieczny jest podział majątku czy też przyznanie opieki nad nieletnimi dziećmi adwokat może okazać się niezwykle potrzebny. Zanim jednak adwokat zjawi się z nami na Sali rozwodowej musi on dokładnie poznać i przeanalizować naszą sytuację prawną.

Tags: ,

Related Article

No Related Article