wtorek, 21 maja, 2024

Wiele się słyszy o korzystnych rozliczeniach podatków z zagranicy, które przyjemnie zasilają konta prywatne. Jednak, kiedy sami mamy się za to zabrać, to giniemy w morzu dokumentów i formularzy do wypełnienia. Dotyczy to między innymi rozliczenia z norweskim fiskusem, które może okazać się przyjemną niespodzianką dla naszego budżetu. Jak odzyskać podatek z tego kraju i jak uporać się z dokumentacją? Już podpowiadamy.

Rozliczenie podatku z Norwegii i gra warta świeczki

Legalna praca na terenie Norwegii, udokumentowana w prawidłowy sposób, oznacza, że możemy ubiegać się o zwrot podatku z Norwegii. Także po powrocie do kraju. Nawet do trzech lat wstecz. Możemy zabrać się za to samodzielnie, gdyż gra jest naprawdę warta świeczki, zwłaszcza gdy skorzystamy z przysługujących nam ulg i odliczeń. Dobrym pomysłem jest powierzenie tego prawno-podatkowego przedsięwzięcia specjalistom z biura zajmującego się od lat podobnymi sprawami. Rozliczenie podatku z Norwegii to przecież pieniądze, które szkoda byłoby stracić.

Kiedy trzeba się zająć rozliczeniem podatku w norweskim fiskusie?

Do kiedy należy złożyć wnioski i dokumenty do norweskiego urzędu? Termin ich składania wyznaczono na 30 kwietnia danego roku podatkowego. Po uprzednim poinformowaniu urzędu można ten termin wydłużyć o miesiąc. Mamy też możliwość zrobienia korekty. Jednak nie zawsze się o udaje, gdyż korekta zeznania podatkowego złożona rok po wystawieniu przez urząd decyzji podatkowej często zostaje odrzucona ze względu na zbyt późną reakcję podatnika w sprawie. Dlatego warto działać jak najszybciej, najlepiej zdając się na wsparcie zaufanego biura podatkowego.

Jeśli nie dokonamy samodzielnie rozliczenia z norweskim fiskusem, urząd zrobi to jakby za nas, ale wówczas nie zostaniemy objęci ulgami podatkowymi czy odliczeniami. Dlatego lepiej zająć się tym osobiście, ze wsparciem profesjonalnego biura.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/samochod-bez-prawa-jazdy/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/