piątek, 14 czerwca, 2024

Manicure i pedicure to zabiegi wykonywane w celu zadbania o wygląd paznokci. Choć w obu przypadkach używane są te same akcesoria do paznokci, oba zabiegi nieco się od siebie różnią. Manicure wykonujemy u rąk, a pedicure u stóp. Czym oprócz tej oczywistej różnicy różnią się jeszcze oba zabiegi?

Manicure

Dłonie są częścią ciała cały czas widoczną. Do tego często podajemy je innym ludziom. Trudno jest podać rękę osobie mającej zaniedbane, brzydkie i brudne paznokcie. Dlatego tak ważny jest manicure, który możemy wykonać same w domu lub u manicurzystki. Manicure to nie tylko malowanie, ale również przycinanie, kształtowanie i czyszczenie paznokci.

W przypadku dłoni stawiamy raczej na dłuższe paznokcie. Rzadko obcinamy je na krótko. Panie, którym trudno zapuścić i utrzymać naturalne, mogą założyć sztuczne paznokcie, zwane tipsami. Tipsy dostępne są w różnych kolorach i z najróżniejszymi wzorami. Wzory można również wykonać za pomocą lakierów i specjalnych akcesoriów do paznokci. Wiele pań korzysta również z różnych ozdób nakładanych na paznokcie specjalnymi akcesoriami.

Pedicure

Paznokcie u stóp wymagają pielęgnacji podobnie jak u rąk. Ich wygląd również jest ważny, jednak nie aż tak jak u dłoni. Na stopach nosimy skarpety i buty, więc zazwyczaj są zakryte. Pedicure robi się podobnie jak manicure, jednak u stóp wygląda to nieco inaczej.

Przede wszystkim paznokcie u stóp muszą być zawsze obcięte na krótko. Zbyt długie nie tylko są nieestetyczne, ale powodują też dyskomfort w butach oraz dziurawienie skarpet czy rajstop. Po obcięciu dokonuje się również czyszczenia i piłowania paznokci w celu ich ukształtowania i wygładzenia. Warto pamiętać, że na stopach znajdują się zarazki pochodzące choćby z obuwia. Grzybica dotyczy zdecydowanie częściej stóp niż dłoni. Konieczne jest więc dokładne czyszczenie akcesoriów po zabiegu lub posiadanie oddzielnych do dłoni i stóp.

Panie często również malują paznokcie u stóp. U dłoni kolor lakieru dopasowywany jest do całej stylizacji, u stóp zaś głównie do obuwia. Najczęściej kobiety robią to latem, kiedy noszą buty z odkrytymi palcami. Tutaj stosuje się zwykle jeden kolor, bez wzorów i ozdób. Malowanie paznokci u stóp wymaga użycia specjalnych separatorów, gdyż palce stóp stykają się ze sobą. Są to akcesoria z gąbki, które wsuwa się pomiędzy palce, aby się nie dotykały i nie doszło do zniszczenia nałożonego lakieru.

Manicure i pedicure kojarzy się głównie z kobietami, ale panowie również powinni dbać o swoje paznokcie. Zarówno u rąk, jak i stóp powinni mieć je obcięte, czyste i wygładzone. Panowie powinni posiadać własne akcesoria do paznokci. Nie muszą mieć ich tyle, co panie, ale przynajmniej te podstawowe, czyli nożyczki i pilniczek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/