piątek, 14 czerwca, 2024

Od kilku lat coraz większą popularność zdobywa kupowanie odzieży z tak zwanych second handów. Jest to nie tylko sposób na tańsze zakupy garderoby, która jest jedną z koniecznych pozycji na liście przedmiotów potrzebnych każdej osobie, ale także możliwość znalezienia czasem oryginalnych i niespotykanych ubrań. Odzież używana z Anglii jest tego przykładem.

Jaką odzież można kupić w sklepach typu second handy?

Wielka popularność takich sklepów bierze się z faktu, że każda osoba może znaleźć w nich coś odpowiedniego dla siebie i nie wydać na to zbyt wiele pieniędzy. Asortyment obejmuje zarówno odzież damską, męską, jak i dziecięcą, a także mnóstwo różnego rodzaju dodatków. Duża różnorodność oferty sprawia, że można w takim sklepie ubrać się w kompletny strój za na prawdę niewielką kwotę.

Odzież używana z Anglii jest dostępna w dwóch przedziałach jakościowych, a co za tym idzie także i cenowych. Są to ubrania niesortowane, sprzedawane przeważnie na wagę, ponieważ prezentują one nieco niższe standardy, czasem posiadają jakieś niewielkie wady lub zabrudzenia. Drugą kategorią jest odzież sortowana, gdzie często znajdują się elementy garderoby nowe, z metkami i od znanych projektantów. Te stroje są nieco droższe, ale i tak odbiegają ceną od tego typu towaru z tradycyjnych sklepów.

Czym się kierują kupujący odzież używaną z Anglii?

Niewątpliwie najbardziej powszechnym argumentem jest cena używanej odzieży, która pozwala mniej zasobnym klientom na zaspokojenie swoich potrzeb odzieżowych. Jednak i drugi aspekt zakupów w second handach jest dla dużej grupy osób bardzo ważny. Jest to możliwość zakupienia wyjątkowych rzeczy, których na polskim rynku po prostu nie ma.

Oryginalne projekty nieznanych w naszym kraju angielskich projektantów mogą być z pewnością wyjątkowe i odróżniać się stylem od większości dostępnych w handlu ubrań. Czasem kupiona garderoba jest po prostu jedynym egzemplarzem i można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że nie spotka się na ulicy takiej samej.

Jakie są źródła zaopatrzenia sklepów typu second hand?

Jeszcze jakiś czas temu każdy właściciel sklepu z używaną odzieżą musiał samodzielnie importować towar z zagranicy. Wiązało się to z dodatkowymi kłopotami oraz kosztami. Istniało także ryzyko, że towar nie będzie odpowiadał wymaganiom.

Obecnie w karu prężnie działają hurtownie, gdzie odzież używana z Anglii jest już wyselekcjonowana pod względem jakości i gotowa do wprowadzenia jej na półki sklepowe. Zaopatrzenie sklepów nie jest żadnym problemem.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownią odzieży>Angora – Outlet

Tags: ,

Related Article

https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/