piątek, 14 czerwca, 2024

W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze poduszki dekoracyjne. Są one dostępne w najróżniejszych wzorach i kolorach, często posiadają nietypowe kształty i zdobienia. Duża ilość modeli w sklepach może przytłoczyć. Choć wybór poduszki może wydawać się błahą kwestią, chcąc mieć pewność, że zakupiony produkt posłuży nam przez lata, warto się nad jego wyborem lepiej zastanowić. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę kupując ozdobne poduszki.

Zwróć uwagę na kształt i rozmiar poduszki

Poduszki dekoracyjne powinna przede wszystkim powinna być dopasowana kształtem i rozmiarem do kanapy lub fotela, na którym będą leżeć. Jeżeli posiadamy wielką sofę, bardzo małe poduszki okażą się niewygodne i niepraktyczne. Warto w tym wypadku kupić poduszki o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm. Dla naszego zdrowia i komfortu szczególne znaczenie ma również kształt poduszki – oczywiście, jeżeli zamierzamy wykorzystywać ją do siedzenia, a nie tylko do dekoracji.

Najbardziej uniwersalne są klasyczne poduszki w kształcie kwadratu, które zapewniają dobre podparcie całym plecom. Poduszki w kształcie prostokąta często wystarczają jedynie do oparcia odcinka lędźwiowego. Warto uważać na poduszki w bardzo nietypowych, oryginalnych kształtach, z odstającymi elementami – mogą się one okazać niewygodne do siedzenia. Na takie poduszki trudniej będzie również dostać poszewki dekoracyjne.

Najlepsze materiały na poduszki i poszewki

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę kupując ozdobne poduszki i poszewki dekoracyjne, są materiały, z których zostały one wykonane. Warto wybierać poduszki wykonane z naturalnych, przyjaznych skórze tkanin, takich jak bawełna, jedwab czy len. Bardzo elegancko prezentują się poduszki wykonane z satyny czy aksamitu – w niektórych przypadkach mogą być one jednak trudne w czyszczeniu. Z tego powodu doskonałym pomysłem może być kupowanie prostych poduszek z wymiennymi poszewkami, które można prać. Bardzo popularne są poduszki wykonane z poliestru. Wyróżniają się one bardzo korzystną ceną. Jest to jednak sztuczny materiał, który ma wiele wad: nie przepuszcza powietrza i bywa nieprzyjemny dla skóry.

Ostatnią kwestią, która jest bardzo ważna przy zakupie poduszek, są ich walory dekoracyjne. Pod tym względem mamy duże pole do popisu. Można postawić na sprawdzone rozwiązania lub bawić się, łącząc oryginalne wzory i kontrastowe kolory.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ live url