wtorek, 21 maja, 2024

Materiałem, który bardzo chętnie jest wykorzystywany w aranżacji łazienek, kuchni czy tarasów są płytki ceramiczne. Jest to bardzo trwałe i estetyczne rozwiązanie. Ogromny wybór płytek sprawia, że można mieć problem z wybraniem tych najbardziej odpowiednich do danego pomieszczenia. Na co zwracać uwagę?

Płytki ceramiczne można podzielić biorąc pod uwagę bardzo różne kryteria. Jeśli pod uwagę weźmiemy pomieszczenie, w którym mają być układane, to wyróżnimy wśród nich płytki ścienne, podłogowe, wewnętrzne i zewnętrze. Wśród płytek ściennych i podłogowych wewnętrznych wyróżnić można płytki do kuchni. Klasyczne płytki ścienne układane na ścianach nie tylko w kuchniach, ale także w łazienkach to glazura. Znacznie większy jest wybór płytek podłogowych. Wyjątkowo chętnie na podłogach montowana jest terakota. Jest ona bardzo odporna na działanie środków chemicznych, jest świetna zarówno na posadzki w kuchniach jak i łazienkach. Rosnącą popularnością cieszy się gres. Płytki gresowe również należą do bardzo trwałych.

 

Tags: ,

Related Article

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/