piątek, 19 kwietnia, 2024

Chociaż nie warto oszczędzać na wyposażeniu magazynu i rezygnować z wysokiej jakości sprzętów, ale są sfery, w których oszczędzanie przychodzi z łatwością. Sprawdza się tu prosta zasada – wydając więcej na start, uzyskuje się znacznie niższe koszty eksploatacji. Dotyczy to między innymi paletopojemników oraz różnego typu opakowań przydatnych do przechowywania i transportu produktów.

Nowoczesne wyposażenie – wyższa cena, niższy koszt eksploatacji

Inwestując na przykład we wspomniany paletopojemnik, należy liczyć się ze sporym kosztem. Ale co z tego, jeśli taki przedmiot wystarcza na lata i jest wydajny? Większość dostępnych w sprzedaży paletopojemników to bardzo trwałe rozwiązania, które w dodatku można regenerować lub, gdy się zużyją, zniszczą czy uszkodzą, wymienić na nowe bądź serwisować. Duży koszt początkowy też nie musi być powodem do zmartwień. Można kupować używane kontenery ibc, które najprawdopodobniej są jeszcze w doskonałym stanie, ale wymagają ewentualnego odświeżenia. Takie pojemniki bywają oferowane obok nowych przez producentów bądź serwisantów wyposażenia do magazynu.

Rozsądne oszczędzanie

Oszczędzanie w magazynie to także zyski z bardziej wydajnej pracy. Kontener ibc będzie taką gwarantował, gdyż kupując mniej pojemników można pomieścić tyle samo produktu, co w większej ilości innych – oszczędność miejsca jest znaczna. Do tego dochodzi jakość, a o tę nie trzeba się martwić. Kontenery ibc posiadają własną paletę wraz z płozami, są więc idealne do transportu zarówno w obrębie magazynu i okolic, jak i na większe odległości. Pomimo dużych rozmiarów nie sprawiają problemu, możliwe jest ich składowanie wysokoregałowe – nawet w niewielkim magazynie daje to doskonałe efekty. Każdy kontener ibc posiada siatkę ochronną utrudniającą przypadkowe uszkodzenie ścianek przy transporcie bądź składowaniu.

Właściwa ocena potrzeb

Przeważnie bardziej opłaca się nabyć pojemniki mieszczące większą ilość produktu. Gwarantuje to oszczędność miejsca i czasu, jak też łatwiejszy transport. Decydując się na kontenery ibc, nie ryzykuje się trudnościami w przesuwaniu czy składowaniu z powodu rozmiaru – są one bardzo trwałe i przygotowane do wszelkich tego typu działań. Ich ważną zaletą jest również odporność na kontakt ze żrącymi lub inaczej aktywnymi chemicznie substancjami. Ponieważ służą do przechowywania głównie płynów, może to być istotne jako jedno z wielu kryteriów wyboru. Wygodna obsługa kontenera przy napełnianiu dowolną substancją gwarantuje bezpieczeństwo również użytkownikom.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

masystem.pl ingspacestudio.pl zobacz