piątek, 14 czerwca, 2024

W ciągu ostatnich lat pojawił się nowe standardy jeśli chodzi o wiązania narciarskie i inne części stroju narciarza, np. buty. Obecnie obuwie tego typu dzieli się na dwa rodzaje: dla narciarstwa alpejskiego, a także
standard touringowy – dla lepszego chodzenia. A jakie są normy jeśli chodzi o same wiązania dla narciarzy uprawiających różne rodzaje tego sportu?

Wiązania narciarskie a przyjęte normy

Oprócz wskazanego podziału na standard alpejski oraz standard touringowy istnieją także bardzo lekkie wiązania skitourowe, które nie spełniają kryteriów żadnego ze wskazanych wyżej standardów.

Ciekawy pogląd przestawia organizacja The Technical Inspection Association, która ocenia spójność i efektywność połączenia nart i wiązań. Wskazuje ona, że, jeśli chodzi o typowe wiązania alpejskie to powinno się je łączyć tylko z takiego samego rodzaju butami dla kobiet i mężczyzn. Są też wiązania łączące się dobrze z każdym omawianym stylem narciarskim i nie wymaga to dodatkowych zmian.

Wiązania narciarskie a buty, które posiadają możliwość używania w standardzie alpejskim i touringowym

Można znaleźć takie rodzaje wiązań, które można skutecznie łączyć z

butami przeznaczonymi do różnego typu narciarstwa. Może to wiązać się z pewnymi modyfikacjami kiedy zakłada się zwłaszcza przednią część buta.

W sytuacji, kiedy jest się początkującym narciarzem i zagadnienia te mogą być problematyczne – warto doradzić się sprzedawcy w sklepie jaki rodzaj wiązań będzie właściwy. Warto też rozważyć zakup renomowanych wiązań, takich jak np. wiązania narciarskie Atomic.

Wiązania narciarskie Atomic – jakie posiadają właściwości?

Wiązania tej firmy nie są najtańszymi produktami, ale ich jakość jest tego warta, co potwierdzają opinie klientów. W ten sposób zyskuje się bowiem bezpieczeństwo na stoku i pewność, że w razie upadku minimalizuje się ryzyko groźnej kontuzji np. kolana.

Wiązania narciarskie Atomic warto wybierać mając na uwadze indywidualne preferencje i potrzeby. I tak, osoby, które chcą lekkich wiązań, głównie na potrzeby wchodzenia – powinny rozważyć zakup klasycznych wersji, które najlepiej się sprawdzą. Z kolei wiązania TLT są idealne dla tych sportowców, którzy szykują się na mocne wyzwania w górach – czasem na wiele dni i potrzebują niezawodnego sprzętu. Ponadto osoby początkujące powinni też wybrać rodzaj szynowy wiązań Atomic, które łatwo się zapina i które posiadają przedni bezpiecznik – prosty w obsłudze. Jeśli, mim tych wskazówek nadal mamy wątpliwości co do wyboru konkretnego rodzaju wiązań – warto poradzić się fachowca w sklepie lub w serwisie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie wiązania narciarskie atomic.

Tags: ,

Related Article

https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ live url https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/