wtorek, 21 maja, 2024

Elegancki ogród to przestrzeń, gdzie możemy odpoczywać, zapraszać znajomych czy spędzać czas z rodziną. Wystarczy kilka mebli dopasowanych do naszych potrzeb i w prosty sposób zaaranżujemy miejsce, które stanie się letnim przedłużeniem naszego salonu. Ogród daje wiele możliwości na spędzanie czasu: możemy tu czytać, pracować, podawać posiłki czy organizować przyjęcia.

Wybieramy meble ogrodowe

Jakie meble wybrać z szerokiej oferty topowych producentów? Z pewnością szukajmy mebli dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Chcąc organizować przyjęcia w ogrodzie czy po prostu podawać posiłki dla bliskich zdecydowanie bardziej sprawdzi się klasyczny stół oraz wygodne fotele czy krzesła. Jeśli zależy nam na wysokim komforcie postawmy na designerskie meble ogrodowe w formie wygodnej sofy narożnej czy niewielkich sofek dwuosobowych.

W niewielkich ogrodach czy na tarasach postawmy na funkcjonalność: najlepiej sprawdza się komplety złożone z niewielkiego stolika kawowego oraz wygodnych foteli.

Czy materiały mają znaczenie?

Zdecydowanie tak. Kupując meble ogrodowe musimy być świadomi, że będą one narażone na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć, wysokie i niskie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Istotne jest, aby nasze meble były wykonane z tworzyw o wysokiej odporności. Warto zwrócić uwagę na komplety oparte na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach – taka konstrukcja zabezpieczona jest przed rdzą!

Jak chronić meble ogrodowe? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanych pokrowców ogrodowych, których zadaniem jest zabezpieczenie materiałów przed wilgocią, osadzaniem się kurzu. Takie pokrowce tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co tkanina nie jest podatna na uszkodzenia, ścieranie.

Tags: ,

Related Article

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz wiecje https://emtec-group.com.pl/polaczenie-przeszlosci-z-przyszloscia-unikalnosc-mebli-loftowych/