piątek, 14 czerwca, 2024

Choć może się wydawać, że ginekomastia przestaje być tematem tabu, trudno utrzymywać, że wiemy na jej temat wszystko. Wśród mężczyzn nadal funkcjonuje wiele mitów dotyczących tej choroby. Do niektórych podchodzi się z pewnym rozbawieniem. W przypadku co najmniej kilku mamy jednak do czynienia z informacjami, które mogą poważnie zaszkodzić samym zainteresowaniem.

Tak jest choćby z przekonaniem, że ginekomastia we Wrocławiu to konsekwencja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Rzeczywiście, mamy do czynienia z dość częstą przyczyną tego problemu. Warto jednak podkreślić, że nie jest ona jedyną. Niejednokrotnie mówimy przecież o przeroście tkanki gruczołowej, a ta nie ma wiele wspólnego z tłuszczem. Mitem jest też przekonanie, że ginekomastii winna jest jedynie genetyka. Ponownie mówimy o jednej z wielu przyczyn. Niestety, bywa i tak, że zmiany w okolicach męskich sutków są sygnałem alarmowym wysyłanym przez organizm, który jest zmuszony do zmagania się ze znacznie poważniejszym schorzeniem. Każdy przypadek powinien być więc traktowany indywidualnie.

Jeśli chcecie poznać całą ofertę naszej placówki sprawdźcie – chirurgia.medfemina.pl.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ live url https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/