niedziela, 25 lutego, 2024

Salon traktujemy zazwyczaj jako najbardziej elegancką część domu czy mieszkania. To wnętrze pełni funkcję reprezentacyjną. To tutaj zaprasza się gości i to w salonie odbywają się także bardziej oficjalne spotkania. Salon stanowi wizytówkę domu. Ale równocześnie jest miejscem osobistego wypoczynku, kanapowego leniuchowania i bycia wreszcie całkowicie u siebie. Jedno jest pewne – salon musi być maksymalnie wygodny i jednocześnie efektowny. Dla wielu osób, które lubią estetyczne i stylistyczne eksperymenty, to miejsce, w którym można spełniać swoje śmiałe wizje. W jaki sposób? Oto kilka przykładów rzeczy w śmiałym stylu, które ewidentnie wyróżnią nasz salon.

Nieszablonowe regały drewniane

Na stronie notodo.pl odkryjemy wiele klasycznych mebli do salonu oraz takich, które zaskakują od strony formalnej. Regały drewniane stanowią przykład takiego zaskoczenia. Zwłaszcza gdy występują w niekonwencjonalnej postaci łodzi czy drabiny. Taki regał w salonie? Oczywiście, że tak! W ten sposób stworzy się niebanalne wnętrze. Zwłaszcza gdy zadbamy o równie ciekawe wypełnienie tych regałów drewnianych, aranżując na nich intrygującą kompozycję: pamiątek, figurek, roślin.

Fantazyjne komplety mebli tapicerowanych

Salon to wnętrze, które nie istnieje bez mebli tapicerowanych. Beżowa sofa plus fotele? Czy zawsze musi to wyglądać tak klasycznie i spokojnie? Niekoniecznie. Cytrynowy narożnik, fotele w kolorze fuksji, malachitowa sofa. Wyraziste barwy to jeden z trendów, który pozwala poszaleć z kolorem. Podobnie można zrobić ze stylem. Sofa, która w szalony sposób nawiązuje do bujnego baroku i zwieńczona jest koroną? Albo fotele przypominające wyposażenie statku kosmicznego? Te style mogą pojawić się nawet koło siebie w śmiałej stylizacji salonowej.

Tags: , , ,

Related Article