piątek, 14 czerwca, 2024

Niewielka kuchnia to zazwyczaj nie celowy wybór, ale konieczność. Okazuje się jednak, że nawet ona może być pomieszczeniem przytulnym, funkcjonalnym, wygodnym, a przede wszystkim – miłym dla oka. Nie musi być to przy tym wcale kuchnia pełna kompromisów. Jak zatem ma wyglądać taka kuchnia? Jak urządzić ją z pomysłem.

 

Kuchnia – jak urządzić niewielkie pomieszczenie

Tam, gdzie przestrzeń nie jest naszym sojusznikiem, najlepiej nadrabiać sprytem. W przypadku małych kuchni zasada ta sprawdza się znakomicie. W pomieszczeniu tym można swobodnie przygotowywać posiłki, spotykać się z przyjaciółmi i piec najlepsze ciasta, a wszystko to dzięki kilku prostym trikom.

Sprawdź naszą odpowiedź na pytanie, jak urządzić kuchnię, żeby cieszyć się wygodą i atrakcyjnym wyglądem.

Gdy kuchnia jest niewielka, naszym priorytetem zazwyczaj staje się jej poszerzenie. Cel ten można osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów, jednym z najpopularniejszych jest przy tym stawianie na jasne kolory. Najlepiej, jeśli dominują one zarówno na ścianach, jak i na szafkach. Fronty tych ostatnich powinny przy tym połyskiwać, co dodatkowo odbija światło – tak słoneczne, jak i pochodzące z lampy lub żyrandolu. Wspomnienie o odpowiednim oświetleniu również nie jest przypadkowe. Jedno źródło światła to zdecydowanie za mało nawet, jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem z dużym oknem.

 

Gdzie szukać inspiracji?

Oczywiście, sama znajomość trików, które można wykorzystać w niewielkiej kuchni, nie musi okazać się wystarczająca. Wskazane jest również, aby wiedzieć, jak wykorzystać je w praktyce. W tym celu warto odwiedzić strony prowadzone przez producentów mebli kuchennych oraz dobre sklepy internetowe. Przeważnie można zapoznać się na nich nie tylko z konkretnymi przykładami mebli kuchennych, ale i z ich aranżacjami. Dzięki temu szybko dowiemy się, jak w praktyce powinny wyglądać niewielkie, ale naprawdę funkcjonalne pomieszczenia.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ live url https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac