wtorek, 21 maja, 2024

Rozwód to niezwykle trudny czas dla małżonków oraz ich bliskich – sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się miesiącami, co pociąga za sobą konieczność stawiania się w sądzie i przedstawiania swoich racji. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2019 już co trzecie małżeństwo kończyło się rozwodem. Jakie są tego przyczyny? Czy możliwe jest przygotowanie się do rozprawy rozwodowej?

Jakie są przyczyny rozwodów?

Wśród najczęściej wymienianych mówi się o różnicach nie do pogodzenia – zwrot ten może obejmować przede wszystkim różnice światopoglądowe, ale też niezgodność charakterów. Wiele par rozwodzi się z powodu niezgody odnośnie posiadania dzieci – często jeden partner pragnie dzieci, drugi ich nie chce. Rozwód to również efekt niewierności małżeńskiej – w tym przypadku można również wnioskować o rozwód z orzeczeniem o winie. O przyczynach rozwodów przeczytamy na stronie http://adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje/. Dowiemy się również, jakie są zalety zatrudnienia adwokata.

Znajdź odpowiedniego adwokata!

Czy obecność adwokata na Sali rozwodowej jest konieczna? Wszystko zależy od sytuacji. Jeśli małżonkowie rozstają się w zgodzie wystarczą mediacje, aby ustalić najważniejsze zagadnienia, takie jak podział majątku czy opieka nad dziećmi. Jeśli małżonkowie nie dążą do ugody konieczne może okazać się zatrudnienie wykwalifikowanego adwokata, który profesjonalnie zadba o interesy konkretnej strony. Zadaniem adwokata jest bronienie dobrego imienia klienta, reprezentowanie go w sądzie, składanie wniosków i apelacji. Adwokat może również odwieść swojego klienta przed podjęciem kroków, które mogą mu zaszkodzić prawnie. Adwokat wskaże nam ścieżki prawne, które pozwolą na osiągnięcie założonych celów w sądzie.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

live url https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ Industrialny bukowy stolik nocny z półką