niedziela, 25 lutego, 2024

Współcześnie parasole ogrodowe to częsty widok w naszych ogrodach, na tarasach czy na balkonach. Kupujemy parasole ogrodowe, gdyż chcemy skutecznie chronić się przed słońcem i wypoczywać w komfortowym cieniu. Czym zaskoczą nas dzisiaj producenci parasoli? Czy parasol pozwoli nam jeszcze lepiej korzystać z chwil na świeżym powietrzu?

Parasole ogrodowe – co proponują nam producenci?

Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas nie tylko swoim wyglądem, ale również funkcjonalnością. Dzisiaj parasole takie są przede wszystkim trwałe – zastosowanie wysokiej jakości materiałów pozwoliło na uzyskanie produktu odpornego na zmienne warunki atmosferyczne. Parasole ogrodowe oparte są na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach, co pozwoliło na wyeliminowanie problemu wilgoci i rdzy. Czasze wykonywane są z tkanin technicznych poliestrowych, pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, promieniowaniem UV, wnikaniem kurzu – na długi czas zachowuje ona swoje żywe kolory.

Jak regulować parasole ogrodowe?

Obecnie parasole ogrodowe posiadają wiele punktów regulacji – dzięki temu możliwe jest ich lepsze dopasowanie do naszych potrzeb. Ciekawą opcją są parasole, których czasze odchylane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Możliwość regulacji sprawi, że bez trudu ustawimy kąt padania cienia.

Jak osadzane są parasole ogrodowe? Parasole osadzić można na jednej z wielu podstaw. Klasyczne ważą 90-120 kg i są odpowiednie na taras czy do ogrodu. Jeśli zależy nam na umieszczeniu parasola w ziemi koniecznie wykorzystajmy podstawy do wkopania w ziemię. Na tarasach sprawdzą się świetnie podstawy z niewielkimi kółkami oraz hamulcem – taką konstrukcję będziemy mogli przesuwać bez trudu po płaskiej nawierzchni.

Tags: ,

Related Article