piątek, 14 czerwca, 2024

Wielką popularnością cieszą się ostatnio parasole ogrodowe na bazie kwadratu. Najlepiej w szarej kolorystyce. Coraz częściej zobaczymy je  w ogrodach prywatnych i nie tylko. Także przed eleganckimi sklepami, które przygotowują kącik do posiedzenia dla swoich klientów. Na tarasach biurowych tworzonych z myślą o wygodzie pracowników i klientów. W strefach zewnętrznych stanowiących poszerzenie restauracji. Parasole kwadratowe zdobywają współczesną przestrzeń prywatną i publiczną. Dlaczego cieszą się taką popularnością?

Kwadraty parasoli ogrodowych jako część artystycznej kompozycji

Kwadrat i prostokąt to figury geometryczne, które zrobiły furorę w dwudziestowiecznej sztuce. Ich urok odkryli kubiści, a przede wszystkim konstruktywiści, z architektami na czele. Miejskie pejzaże XX wieku to afirmacja kwadratowej formy. Dzisiaj to trwające niemalże od wieku oczarowanie kwadratami i prostokątami przeżywa swój renesans. W budownictwie, w  wystroju wnętrz oraz w aranżacji ogrodów. Parasole ogrodowe stanowią jednej z elementów takich kompozycji, nawiązujących do konstruktywizmu, do abstrakcjonizmu w fazie geometrycznej, do  czystej formy, do minimal artu.

To cząstka sztuki w obrębie stylizacji tarasu czy balkonu. Doskonale uzupełniająca proste, całoszklane powierzchnie czy betonowe, surowe elewacje. Parasole kwadratowe to kolejny element układanki, którą układamy, tworząc w pełni awangardowe zakątki, przepełnione artyzmem w rozumieniu XXI wieku.

Postprzemysłowe aranżacje z parasolami ogrodowymi

Parasole ogrodowe w formie kwadratowej idealnie nadają się na przykład do komponowania aranżacji ogrodowych, w których motywem przewodnim jest prostota i surowa prezentacja świata przemysłowego. Doskonale dopełnią popularne meble aluminiowe. Zwłaszcza że komponują się z nimi idealnie pod względem kolorystycznym.

Tags: , , , ,

Related Article

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/