piątek, 19 kwietnia, 2024

Wsparcie informatyczne procesów produkcyjnych, transportowych czy magazynowych jest dziś koniecznością. Dynamiczny rozwój rynku oraz sprzedaży różnego rodzaju produktów zmusza producentów do implementacji zaawansowanych rozwiązań, po to by lepiej kontrolować procesy i optymalizować koszty.

Czym jest system WMS

System WMS logistyka (Warehouse Management Software) to narzędzie informatyczne służące do kompleksowego zarządzania ruchem produktów w magazynie (kontroli, koordynacji i optymalizacji wszystkich i operacji mających miejsce w magazynie). W dużym uproszczeniu można więc tutaj wymienić takie procesy jak: zlecenia produkcyjne, rezerwację towaru, przesunięcia produktu pomiędzy lokalizacjami, przyjęcie na magazyn, wydanie z magazynu czy zwrot od klienta.System WMS logistyka to innowacyjne i stale udoskonalane narzędzie, które znalazło swoje zastosowanie głównie w magazynach wysokiego składowania i dużych centrach logistycznych, choć coraz więcej producentów ze zdecydowanie mniejszą powierzchnią magazynu wdraża u siebie tego typu rozwiązania, aby zwiększyć kontrolę i zoptymalizować zapasy, a co za tym idzie koszty operacyjne.

Zalety systemu WMS

Korzyści płynące z zastosowania systemu WMS generuje nie tylko oszczędności w postaci gotówki. Tego typu rozwiązania logistyczno-magazynowe pozwalają też lepiej zorganizować pracę na magazynie, sprzyjają minimalizowaniu pomyłek w załadunku oraz zwiększają automatyzację i szybkość wielu powiązanych ze sobą procesów. Warto tu wspomnieć o tym, że system WMS jest niezwykle intuicyjny i nie muszą się go obawiać nawet szeregowi pracownicy, którzy nie są specjalistami w obsłudze systemów informatycznych. Wszystkie komendy, procesy, zalecenia, wskazówki są przedstawione w systemie WMS w sposób niezwykle prosty i przejrzysty, dzięki czemu każdy magazynier bez trudu poradzi sobie z obsługą tego systemu.

System WMS – szczegóły

System WMS w jednym miejscu rejestruje i monitoruje wszystkie zdarzenia magazynowe, do których zaliczyć można: kontrolę parametrów miejsc składowania towarów, tworzenie algorytmów i ścieżek kompletacji, rejestr wydanych przesyłek i ich status. Wszystkie procesy magazynowe stają się więc w pełni zautomatyzowane i każda wykonana czynność magazynowa zostawia ślad w systemie, co daje z kolei możliwość generowania raportów o różnym poziomie szczegółowości.Każdy przedsiębiorca na etapie wdrożenia systemu WMS może indywidualnie dopasować poszczególne funkcjonalności do specyfiki swojego zakładu, a wszelkie szczegóły przed implementacją należy omówić z wdrożeniowcem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie system wms logistyka.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

live url https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/