wtorek, 21 maja, 2024

Chyba nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na pytanie, jakie są nowoczesne okna. W końcu konsumenci mają dzisiaj różne potrzeby. Producenci robią wszystko, aby udało się je zaspokoić. Dlatego współczesna stolarka okienna tak mocno różni się od siebie.

Odporne, nowoczesne okna

To, co trzeba powiedzieć o współczesnej stolarce okiennej to fakt, że musi ona być odporna na różne czynniki atmosferyczne. Muszą one bowiem poradzić sobie z wysokimi temperaturami, jak również z ulewnymi opadami. To produkty, które muszą zapewnić wygodę użytkowania, jak również solidność. Chociaż, nie można zapomnieć o tym, że warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane ramki okienne. Osoby, które decydują się na wybór okien, muszą także zwrócić uwagę na renomę producenta. W końcu jest to decyzja, którą podejmuje się raz na wiele długich lat.

Szyby w oknach

Jakie szyby mają nowoczesne okna? Tak, to także jeden z najważniejszych parametrów, które należy sprawdzić bardzo uważnie. Do wyboru są okna, które posiadają:

  • szyby standardowe – przeszklenia trzyszybowe, które dostępne są w opcjach od 4/12/4/12/4 (Ug = 0,7) do 4/18/4/18/8 (Ug = 0,5). Aczkolwiek, niekiedy można spotkać się z pakietem czteroszybowym, które wypełnione są kryptonem. Wtedy Ug  wynosi zaledwie 0,3 W/(m2K).
  • szyby bezpieczne – w ich przypadku warto spojrzeć na oznaczenie pomiędzy P2 a P4. Nie tylko będą one bezpieczne, ale także dzięki nim będzie można zapewnić sobie dobrą akustykę, która także jest bardzo ważnym parametrem.
Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ zobacz wiecej https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/