piątek, 14 czerwca, 2024

Jeśli chcesz osiągnąć efekt idealnej sylwetki, warto połączyć zdrowy styl życia z zabiegami modelującymi ciało. Poznaj skuteczne terapie.

Modelowanie ciała – poznaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Sekretem idealnej sylwetki jest kompleksowe podejście do kwestii modelowania ciała. Zadbaj przede wszystkim o zdrowy tryb życia – aktywność fizyczną dopasowaną do Twoich możliwości oraz pełnowartościową dietę. Dodatkowo warto skorzystać z takich „wspomagaczy”, jak masaże czy zabiegi medycyny estetycznej. Poznaj skuteczne procedury, które pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Czy możliwe jest modelowanie ciała bez skalpela?

Podstawą skutecznego modelowania ciała jest konsultacja ze specjalistą, która powinna odbywać się przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej, niezależnie od jego inwazyjności. Kosmetolog lub lekarz dobierze dla Ciebie odpowiedni zabieg bądź kilka zabiegów, które wspomagają swoje działanie. Metody modelowania sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej opierają się na zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu są bardzo skuteczne, a jednocześnie mało inwazyjne. Podczas zabiegów wyszczuplających wykorzystuje się podciśnienie, ultradźwięki, fale radiowe, podczerwień, lasery, elektrostymulację, a także „zamrażanie” tkanki tłuszczowej.

Z jakich zabiegów modelowania ciała warto skorzystać?

Kliniki medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów modelujących ciało, które pozwalają na nieinwazyjne wyszczuplanie i rzeźbienie sylwetki. Dzięki nim w mało inwazyjny sposób możesz uzyskać spektakularne efekty. Warunkiem jest jednak wykonanie zalecanej przez specjalistę serii zabiegów. Jednorazowa wizyta w gabinecie medycyny estetycznej zazwyczaj nie przynosi długofalowych efektów.

Przedstawiamy cztery skuteczne sposoby na modelowanie ciała, z których skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki:

Endermologia LPG

Najbardziej popularna i najmniej inwazyjna metoda modelowania ciała dostępna w najlepszych gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Zabieg ten opiera się na technice masażu rolkowo-podciśnieniowego, który intensywnie pobudza tkanki i prowadzi do wygładzenia cellulitu, ujędrnienia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Terapia przebiega łagodnie, a efekty pojawiają się stopniowo i stają się wyraźniejsze z zabiegu na zabieg. Endermologia świetnie sprawdza się jako element terapii łączonej z innymi zabiegami modelowania ciała.

Zabieg Onda

Nieinwazyjna terapia, która umożliwia redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej i opornego cellulitu bez naruszania ciągłości naskórka. W zabiegu tym wykorzystano innowacyjną technologię mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych, a minimalne – do wody znajdującej się w naskórku. Aż 80% emitowanych fal Coolwaves™ trafia prosto w komórki tłuszczu, co oznacza, że naskórek zostaje pominięty i zabezpieczony przed przegrzaniem. Modelowanie ciała opiera się na uszkodzeniu komórek tłuszczowych oraz stymulowaniu wytwarzania kolagenu w skórze. Efektem jest wyszczuplenie ciała i poprawa napięcia skóry.   

Vela Shape III

Jest to zabieg, będący połączeniem kilku różnych technologii dobrze znanych w medycynie estetycznej: podczerwieni, fal radiowych oraz masażu próżniowego. Dzięki temu Vela Shape III wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością w modelowaniu sylwetki. Urządzenie posiada  wymienne głowice, które umożliwiają wykonanie zabiegów na różnych obszarach ciała: brzuchu, pośladkach, ramionach, udach, łydkach, kolanach, a także podbródku. Podczas zabiegu skóra rozgrzewana jest do 43-45°C przy pomocy fal radiowych i podczerwieni. Na skutek długotrwałego podgrzania i utrzymania optymalnej temperatury przyspieszony zostaje proces lipolizy (usuwania tkanki tłuszczowej) oraz pobudzona zostaje synteza kolagenu (białka odpowiedzialnego za jędrność skóry).

Kriolipoliza

Procedura nazywana inaczej zamrażaniem tłuszczu to bezpieczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej przy pomocy bardzo niskich temperatur – rzędu -8°C. Mimo tak niskiej temperatury nie ma ryzyka odmrożenia, ponieważ urządzenie oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, a nie na skórę. Uszkodzony przez niską temperaturę tłuszcz usuwany jest z organizmu na drodze naturalnych procesów metabolicznych przez kolejnych kilka tygodni po zabiegu. Kriolipoliza to metoda modelowania ciała, która pozwala na usunięcie nawet 30-40% zbędnej tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Jeżeli chcesz poznać więcej sposobów na profesjonalne modelowanie ciała, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , , ,

Related Article

No Related Article

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/