wtorek, 21 maja, 2024

Wybór odpowiednich mebli zazwyczaj wiąże się z wieloma rozmyślaniami, dylematami i problemami, ponieważ ciężko wybrać ten jeden model mebli, skoro w sklepie jest aż tyle propozycji. Aktualnie w modzie i w tegorocznych inspiracjach pojawiają się szare meble do salonu. Czy mogą wyglądać one dobrze w każdym pomieszczeniu?

Czy szare meble do salonu są uniwersalne?

Z reguły najbardziej uniwersalnym kolorem jest biel, która pasuje do wszystkiego, ale spokojnie i szarość można nazwać uniwersalnym, ponieważ nie ma takiego koloru, z którym szarość wyglądałaby źle. Pasuje ona zarówno do jasnych, jak i ciemnych odcieni, a szare meble do salonu pozwolą wyciągnąć tą piękną głębie szarego koloru.

 

Czy szarość nie jest za ciemna do aranżacji salonu?

Jeśli mowa o szarych meblach do salonu to z reguły dostępne są te jaśniejsze odcienie szarości. Na te ciemniejsze warto zdecydować się tylko wtedy, kiedy pomieszczenie jest duże, rozświetlone i kolory ścian są dość jasne. Wtedy wszystko dużo lepiej będzie łączyło się z ciemnymi odcieniami szarości.

 

Szaleństwo z dodatkami

Z racji tego, że szarość jest ładnym bazowym kolorem to można pozwolić sobie na małe szaleństwo w salonie związane z dodatkami. Ostatnim hitem w aranżacjach jest łączenie szarości z pastelową żółcią lub turkusem. Wygląda to pięknie i dodaje radosnego akcentu do całego pomieszczenia.

 

Warto wybierać rozwiązania dla swoich pomieszczeń w taki sposób, aby każdy z domowników czuł się dobrze w swoim salonie i aby każdy mógł usiąść w nim i się zrelaksować.

 

 

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://beesafe.pl/porady/przedawnienie-mandatu/