wtorek, 21 maja, 2024

W dawnych czasach ludzie robili wszystko aby postawić dom murowany i wyjść z nietrwałego drewna. Obecnie obserwuje się odwrotną praktykę – decydujemy się na domy szkieletowe, które w Kanadzie znane są już od setek lat. A jak jest u nas?

Domy szkieletowe w Polsce

Tego rodzaju domy szkieletowe są u nas znane, jednak w naszym kraju nadal można spotkać niewiele takich konstrukcji. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze – brak odpowiednich ekip, które nie są przyzwyczajone do budowania domów szkieletowych. Tego rodzaju budynki wymagają niezwykłej precyzji oraz dokładności – czego niestety nasi specjaliści jeszcze nie potrafią. Na palcach dwóch rąk można znaleźć prawdziwych fachowców z całej Polski zajmujących się stawianiem takich domów. A ile mamy w tym momencie ekip budowlanych od domów murowanych?

Materiały budowlane

Domy szkieletowe są tanie, jednak są wymagające chociażby już na etapie doboru odpowiednich materiałów budowlanych. Drewno nie może być mokre – jego wilgotność nie może być wyższa jak 18%. W Polsce jest bardzo mało tego rodzaju materiału, które w Kanadzie przygotowywane jest czasem nawet przez okres ok. 10 lat aż trafi na budowę. Drewniane elementy przygotowywane są przemysłowo aby spełniało najwyższe standardy. W naszym kraju takie praktyki są jeszcze nie znane. Nie warto więc budować domu z drewna złej jakości, bo będzie mijało się to kompletnie z celem. Po co więc inwestować w takie domy skoro ich jakość oraz solidność jest znacznie niższa niż być powinna. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/