piątek, 19 kwietnia, 2024

Rowery miejskie to niewątpliwie doskonały alternatywny środek transportu umożliwiający szybkie poruszanie się po nawet największych metropoliach na świecie. Jego fenomen polega na tym, iż świetnie sprawdza się zarówno w małych jak i dużych miastach. Jest to także perfekcyjnie uzupełnienie komunikacji miejskiej oraz sposób na jeszcze większa dbałość o środowisko naturalne. W przypadku chęci wypożyczenia roweru miejskiego przyjdzie nam się zmierzyć ze swoistym rozszyfrowaniem zamku elektronicznego lub zamku szyfrowego.

Zamek elektroniczny

W przypadku zamku elektronicznego musimy się uprzednio zarejestrować na stronie internetowej danych rowerów miejskich, podać wymagane dane osobiste, zaakceptować regulamin oraz wpłacić tak zwaną opłatę inicjalną (minimum 10 złotych). Wypożyczenie roweru rozpoczyna się od wciśnięcia na terminalu komunikatu „Wypożycz” oraz podania numeru telefonu oraz PIN-u. Wybrany rower zostanie zwolniony automatycznie. W przypadku dodatkowego zabezpieczenia go linką – należy odblokować go przy pomocy otrzymanego kodu do zamka szyfrowego. Zwrot roweru wykonywany jest poprzez wprowadzenie roweru miejskiego do elektrozamka – sygnał dźwiękowy potwierdzi wówczas prawidłowy zwrot. Rowery miejskie dostępne są w okresie od marca aż do końca listopada. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe.

Zamek szyfrowy

W przypadku zamku szyfrowego procedura dołączenia do użytkowników rowerów miejskich jest identyczna jak w użytkowaniu zamku elektronicznego. Ponadto wypożyczenie także niczym się zanadto nie różni, lecz zwrócenie roweru wymaga wprowadzenie roweru do stojaka, zabezpieczeniu go przed ewentualną kradzieżą za pomocą linki, a także późniejszym przetasowaniu cyfr w zamku szyfrowym. Użytkownik musi również udać się do terminala, przycisnąć przycisk „Zwrot” i postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na wyświetlaczu.

Jak to działa?

W przypadku braku wolnych stojaków na rowery miejskie należy przypiąć rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasować cyfry. Później jesteśmy zobligowani do kliknięcia przycisku „Zwrot” na terminalu, a w przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów należy zadzwonić na całodobową infolinię. Fundusze na koncie można zasilić także przy pomocy karty – poprzez stronę internetową lub przy terminalu, za pomocą aplikacji Nextbike na smartfony. Wiele osób zastanawia się, ile rowerów miejskich można wypożyczyć na jedną osobę. Otóż na jedno konto można wypożyczyć maksymalnie cztery rowery miejskie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz zobacz zobacz