piątek, 14 czerwca, 2024

Popołudnia na tarasie to świetny sposób na zregenerowanie sił i odpoczynek, szczególnie po dniu w pracy. Nawet niewielki taras może stać się idealnym miejscem wypoczynkowym, jeśli tylko wybierzemy odpowiednie meble i dodatki. Jak zaaranżować przestrzeń na tarasie, aby z miejsca tego mogła korzystać cała nasza rodzina?

Idealne miejsce wypoczynkowe na świeżym powietrzu

Aby móc spędzać czas na tarasie przede wszystkim potrzebujemy odpowiednich mebli outdoorowych. Producenci zaoferują nam nowoczesne komplety technorattanowe, aluminiowe, meble tworzone z innowacyjnych tworzyw syntetycznych. Istotne jest to, aby wybrany komplet był zabezpieczony przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wilgocią, wnikaniem kurzu. W okresie jesieni i zimy warto chronić meble ogrodowe przy pomocy dedykowanych pokrowców.

Cień na tarasie – parasol czy tarasola?

Do niedawna najchętniej wybieranym gwarantem cienia na tarasie były parasole ogrodowe. Te jednak wymagały stałej regulacji. Obecnie zadaszenie tarasów w formie tarasoli wybiera coraz większa rzesza posiadaczy tarasów. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli zadaszyć dowolną powierzchnię tarasu i sprawi, że pogoda nie będzie już przeszkodą do wypoczynku na tarasie.

Czym są nowoczesne tarasole?

Tarasole ogrodowe wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach malowanych proszkowo. Oznacza to, że nawet po wielu latach powierzchnia ta będzie wolna od ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody – w czasie deszczu wilgoć odprowadzana jest poza tarasolę. Dachy pergoli mogą być tworzone z tkanin poliestrowych lub też z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dachy pergoli nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód, a my sami możemy w pełni korzystać z lata.

https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/