wtorek, 21 maja, 2024

Zakup mebli ogrodowych nie jest łatwym zadaniem. Wraz z pozimowymi roztopami sklepy z wyposażeniem outdoorowym zapełniają się oryginalnymi stołami i krzesłami wykonanymi z różnorodnych tworzyw. Jak wybrać stół idealny, który posłuży znacznie dłużej niż tylko kilka sezonów? Sprawdź!

Solidny stół do ogrodu z trwałego materiału

Podstawowym kryterium świadczącym o jakości mebli ogrodowych jest materiał, z którego zostały wykonane. Aby stół do ogrodu nie niszczał pod wpływem długotrwałego kontaktu z intensywnym deszczem, skrajnymi temperaturami oraz promieniowaniem UV, należy wybierać modele wykonane z wysokiej jakości tworzyw, które dla zewnętrznych czynników są niezniszczalne. Wśród materiałów o największej odporności szczególną popularnością cieszy się technorattan. Czym jest tworzywo, które szturmem podbiło rynek mebli outdoorowych? Technorattan jest innowacyjnym materiałem inspirowanym naturalnym rattanem. Mimo tego, że syntetyczna plecionka do złudzenia przypomina swój pierwowzór, to wykazuje dużo lepsze właściwości.

Przeznaczenie i wielkość

Jeśli nowy nabytek do ogrodu ma być dodatkiem do sofy, w zupełności wystarczy lekki i zgrabny stolik kawowy w całości wypleciony z technorattanu. Jeśli zależy Ci na uzupełnieniu ogrodowej aranżacji o duży stół, przy którym odbywać będą się spotkania towarzyskie, warto wybrać model z dodatkowym wzmocnieniem. Szkło hartowane na blacie zwiększy bezpieczeństwo użytkowników i dodatkowo zabezpieczy blat. Tego typu produktów szukać możesz na stronie oltre.pl.

Impregnacja

Aby użytkowanie stołu przysparzało jak najmniej problemów, warto wybierać modele, które nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Meble z technorattanu oraz metalu nie wymagają dodatkowej impregnacji ani stosowania zabezpieczeń, co pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu.

 

 

Tags: , ,

Related Article

https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ zobacz wiecje